Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2016, 11:56

Kolejny projekt twórcy The Binding of Isaac i Super Meat Boy to wymagająca platformówka

Edmund McMillen, twórca takich niezależnych hitów jak Super Meat Boy czy The Binding of Isaac, ujawnił pierwsze informacje na temat swojego kolejnego projektu. Będzie nim wymagająca platformówka na wzór Mega Mana.

Edmund McMillen – twórca takich niezależnych hitów jak Super Meat Boy i The Binding of Isaac – ujawnił dziś pierwsze informacje na temat swojego kolejnego projektu. W rozmowie z serwisem Eurogamer deweloper zapowiedział, że nienazwana jeszcze gra trafi na PC oraz Maca (a niewykluczone, że także na konsole) i będzie bardzo wymagającą platformówką.

Początkowo McMillen zaprezentował na swoim blogu trwający kilkanaście sekund filmik, przedstawiający rozgrywkę w czarno-białych barwach, okraszoną rockową muzyką i toczącą się w obracającym się cylindrze. Gdy dziennikarze podchwycili temat, deweloper potwierdził, że wraz z Tylerem Glaielem, programistą Closure, pracuje nad nowym projektem, który – pomimo podobnej stylistyki – w żaden sposób nie jest powiązany z The Binding of Isaac. Sam twórca określił go jako wariację na temat Mega Mana w bardzo odmiennych klimatach. Wiemy także, że głównym bohaterem będzie protagonista z przeglądarkowej produkcji Time Fcuk autorstwa McMillena, choć sama gra nie będzie kontynuacją.

Czego możemy się spodziewać po nadchodzącej platformówce? Z pewnością wysokiego poziomu trudności i braku graficznych fajerwerków. - Kolejny projekt twórcy The Binding of Isaac i Super Meat Boy to wymagająca platformówka - wiadomość - 2016-07-27
Czego możemy się spodziewać po nadchodzącej platformówce? Z pewnością wysokiego poziomu trudności i braku graficznych fajerwerków.

Przypomnijmy, że oprócz ujawnionej teraz produkcji deweloper pracuje także nad The Legend of Bum-Bo, miksem gry logicznej oraz RPG. McMillen symultanicznie tworzy oba tytuły – jak zdradził, sam nie wie, który z nich trafi na rynek jako pierwszy, jako że obecnie są one na podobnym etapie zaawansowania. Stwierdził jednak, że jest bardzo zadowolony z tempa postępów.

  1. Blog Edmunda McMillena
  2. Super Meat Boy – opowieść ku przestrodze