Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PC
Okładka Closure (PS3)

Closure

Closure to komercyjna wersja popularnej i wielokrotnie nagradzanej mieszanki gry platformowej i logicznej, dostępnej do tej pory jedynie w wersji flash. Oryginalność tytułu polega na przechodzeniu poszczególnych poziomów poprzez wykorzystywanie oświetlonych przedmiotów.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | indie

Okładka Closure (PS3)

data premiery gry:

27mar2012

PS3

7wrz2012

PC

Closure to niezwykle pomysłowa gra platformowa, która swoją oryginalność opiera na zastosowaniu światła. Naszym zadaniem na każdym z poziomów, które przygotowali twórcy, jest dotarcie do drzwi – przejście przez nie jest równoważne z pomyślnym zakończeniem etapu. Całość wymaga od nas jednak znacznie większej pomysłowości, jako że jedyne platformy i elementy otoczenia, z jakimi w interakcje może wejść sterowana przez nas postać to takie, które są oświetlone.

Gra składa się tym samym z serii łamigłówek, które zazwyczaj sprowadzają się do pomysłowego manipulowania dostępnymi źródłami światła. Nie jest to oczywiście proste, a twórcy z Eyebrow Interactive postarali się, żeby poziom trudności odpowiednio wzrastał wraz z postępami w rozgrywce. Closure w wersji flash było wielokrotnie nagradzane za oryginalność i nieszablonowe podejście do gatunku gier platformowych, czego dowodzą nagrody na Independent Games Festival i PAX Indiecade w 2010 roku.

Choć grafika Closure nie wykorzystuje żadnych nowoczesnych technologii, z pewnością może się podobać. Twórcy przyłożyli się do artystycznej strony gry, stawiając na minimalistyczny i nastrojowy sposób przedstawienia akcji w czarno-białej kolorystyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Closure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Closure

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: Playstation Network

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 512 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Closure trafi na Steama – platformówka z PS3 o manipulowaniu światłem
Closure trafi na Steama – platformówka z PS3 o manipulowaniu światłem

wiadomość23 sierpnia 2012

Closure, czarnobiała platformówka z PS3, trafi na Steama. Pecetowcy zagrają w wielokrotnie nagradzaną grę studia Eyebrow Interactive 7 września.

PS3
PC