Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2012, 12:24

autor: Hed

Closure trafi na Steama – platformówka z PS3 o manipulowaniu światłem

Closure, czarnobiała platformówka z PS3, trafi na Steama. Pecetowcy zagrają w wielokrotnie nagradzaną grę studia Eyebrow Interactive 7 września.

Closure trafi na Steama – platformówka z PS3 o manipulowaniu światłem   - ilustracja #1
Closure – ciekawa platformówka z PS3 trafi na PC.

Czarnobiała platformówka Closure zostanie wydana na Steamie 7 września. Produkcja studia Eyebrow Interactive zadebiutowała jakiś czas temu w amerykańskim PlayStation Store i zebrała pochlebne recenzje. W edycji pecetowej znajdziemy kilka zmian i dodatków, np. możliwość ustawienia dowolnej rozdzielczości, komentarz twórców oraz wsparcie dla modów. Twórcy zastrzegają, że narzędzia modderskie będą trudne do opanowania.

Informację o dacie premiery Closure ujawnił niechcący Edmund McMillen, współtwórca gry Super Meat Boy, w zapowiedzi pakietu swoich starszych tytułów (Basement Collection). Tyler Glaiel, pomysłodawca Closure, potwierdził sprawę w rozmowie z serwisem Eurogamer. Deweloper dodał, że europejska wersja platformówki na PS3 może pojawić się w przyszłości. Autorzy odłożyli ją na później, aby skupić się na edycji pecetowej.

Closure reprezentuje gatunek pomysłowych platformówek niezależnych, których w ostatnich latach było niemało. Produkcji udało się jednak wybić na tle konkurencji i zainteresować media. Stało się tak za sprawą czarnobiałej oprawy, wyrazistej stylistyki oraz pomysłowej mechaniki rozgrywki. W wielokrotnie nagradzanej grze musimy manipulować światłem, aby przechodzić etapy i rozwiązywać łamigłówki.

  1. Oficjalna strona Closure