Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2020, 11:40

autor: AlexB

Kolejny patch do Horizon Zero Dawn na PC, gra ma być stabilniejsza

Pecetowa wersja Horizon: Zero Dawn otrzymała nową aktualizację, oznaczoną numerem 1.02. Między innymi eliminuje ona szereg problemów powodujących wyrzucanie gry do pulpitu. Niestety, wciąż pozostaje sporo rzeczy do naprawy.

W SKRÓCIE
  1. Horizon: Zero Dawn na PC otrzymał nową aktualizację, oznaczoną numerem 1.02.
  2. Łatka między innymi eliminuje błędy powodujące wyrzucanie gry do pulpitu.
  3. Niestety wciąż pozostaje sporo problemów do rozwiązania. Twórcy zapewniają, że są ich świadomi i pracują nad nimi.

Jutro miną równo dwa tygodnie od premiery Horizon: Zero Dawn na PC. Nie da się ukryć, że dla wielu była ona dość problematyczna. Wszystkiemu winien był port tytułu, który borykał się z licznymi problemami technicznymi. I niestety boryka się do dzisiaj. Nie można jednak powiedzieć, że studio Guerrilla Games nie robi absolutnie nic, by poprawić stan swojego dzieła na komputerach osobistych. W miniony piątek światło dzienne ujrzała pierwsza aktualizacja do tytułu, a dziś pojawiła się kolejna, oznaczona numerem 1.02.

Kolejny patch do Horizon Zero Dawn na PC, gra ma być stabilniejsza - ilustracja #1
Nowa aktualizacja do Horizon: Zero Dawn na PC jest już dostępna.

Z najnowszego patcha zadowolone powinny być przede wszystkim osoby mające kłopoty z wyrzucaniem gry do pulpitu. Łatka eliminuje bowiem kolejne bugi powodujące ten problem. Wśród nich możemy wymienić nieprawidłowy streaming tekstur czy niepoprawne nadpisywanie pamięci podczas zabawy. Co ciekawe, ten ostatni błąd naprawili wcześniej sami fani za pomocą specjalnej modyfikacji.

Prócz tego aktualizacja 1.02 między innymi poprawia działanie gry podczas automatycznego zapisu, pozbywa się problemów z synchronizacją ust postaci z dialogami, gdy liczba FPS była zablokowana na 30 oraz usprawnia system zgłaszania błędów. Pełen spis zawartości patcha znajdziecie w tym miejscu. On sam powinien ściągnąć się automatycznie po uruchomieniu pecetowej platformy, na której posiadacie Horizon: Zero Dawn (o ile nie wyłączyliście tej opcji).

Kolejny patch do Horizon Zero Dawn na PC, gra ma być stabilniejsza - ilustracja #2
Polowanie na błędy trwa.

Niestety, łatka 1.02 nie rozwiązuje wszystkich kłopotów z pecetową wersją Horizon: Zero Dawn. Mowa tu chociażby o niektórych animacjach zablokowanych w 30 klatkach na sekundę, braku efektów śniegu, nieprawidłowo działającym filtrowaniem anizotropowym czy problemach z funkcjonowaniem tytułu na niektórych układach graficznych. Twórcy zapewniają, że są świadomi tych błędów i pracują nad ich rozwiązaniem. Kiedy zatem wszyscy gracze pecetowi w końcu będą mogli bezstresowo ukończyć przygodę Aloy w postapokaliptycznym świecie przyszłości? Tego niestety jak na razie nie wiadomo.

Przypominamy, że Horizon: Zero Dawn jest dostępny na PC w wersji Complete, czyli zawiera dodatek The Frozen Wilds. Zarówno podstawowa gra, jak i DLC posiadają pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry Horizon: Zero Dawn
  2. 5 solidnych powodów, żeby zagrać w Horizon Zero Dawn na PC
  3. Horizon Zero Dawn - poradnik do gry