Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2020, 11:35

autor: Adrian Werner

Crysis Remastered miał trafić na PS4 jutro, ale coś nie wyszło

Wszystko wskazuje na to, że Crysis Remastered miał zadebiutować na PlayStation 4 już jutro. W ostatniej chwili zdecydowano się jednak poczekać z premierą. Prace wydają się jednak być już na ukończeniu.

Crysis Remastered miał trafić na PS4 jutro, ale coś nie wyszło - ilustracja #1
Na premierę nie powinniśmy czekać długo.

Gra Crysis Remastered, czyli nowa wersja klasycznej pierwszoosobowej strzelanki studia Crytek, zadebiutowała w zeszłym miesiącu na Nintendo Switch. Nadal czekamy jednak na wydania na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4, które mają zaoferować znacznie większe zmiany w oprawie graficznej. Całkiem możliwe, że w te edycje zagramy już niedługo.

Źródłem informacji jest oficjalny kanał Playstation Access. W filmiku omawiającym najważniejsze premiery tego tygodnia wymieniono właśnie Crysis Remastered, jako datę premiery podając 21 sierpnia. Materiał nie był dostępny długo. Wpierw przestawiono go w tryb prywatny, a potem usunięto. Wkrótce potem opublikowano zmodyfikowaną wersję, w której wycięto fragment o tym remasterze. W komentarzach administratorzy przeprosili za błąd, tłumacząc się tym, że terminy premier w PlayStation Store często ulegają zmianom w ostatniej chwili.

Wszystko więc wskazuje na to, że początkowo Crysis Remastered naprawdę miał ukazać się jutro, przynajmniej na PS4, i z jakiegoś powodu w ostatniej chwili twórcy zdecydowali się poczekać z premierą. Współgra z tym wiadomość na oficjalnym facebookowym profilu gry, gdzie twórcy obiecali, że produkcja jest o krok od wydania. Przesunięcie debiutu projektu smuci, ale jednocześnie sugeruje, że jest on już na ukończeniu i wkrótce powinien zadebiutować na rynku.

Przypomnijmy, że poza PS4 Crysis Remastered zmierza także na PC oraz Xboksa One. Początkowo te edycje miały się ukazać wraz z wydaniem na Switcha, ale pierwszy zwiastun spotkał się z tak chłodnym przyjęciem, że twórcy zdecydowali się opóźnić premierę, aby doszlifować grę. Na razie oficjalnie nie podano nowego terminu.

  1. Oficjalna strona gry Crysis Remastered
  2. Recenzja gry Crysis
  3. Crysis – poradnik do gry