Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2010, 11:40

autor: Jiker

Kolejne spekulacje o następcy Nintendo DS

Serwis Kotaku dotarł do nowych, nieoficjalnych informacji na temat 3DS – kolejne przenośnej konsoli koncernu Nintendo, do ujawnienia której ma dojść w trakcie rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targów E3.

Serwis Kotaku dotarł do nowych, nieoficjalnych informacji na temat 3DS – kolejnej przenośnej konsoli koncernu Nintendo, do ujawnienia której ma dojść w trakcie rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targów E3.

Kolejne spekulacje o następcy Nintendo DS - ilustracja #1

Wizualizacja 3DS-a przygotowana przez grafika serwisu Kotaku (zapewne ma niewiele wspólnego z faktycznym wyglądem konsoli).

Redakcja serwisu donosi, że 3DS podobnie jak DS posiadać będzie dwa ekrany, z tą jednak różnicą, że jeden z nich będzie nie tylko zdecydowanie większy, ale i panoramiczny. Nie jest to oczywiście żadnym zaskoczeniem – wszak konsola ma odtwarzać gry wydane oryginalnie na poprzedniego handhelda Nintendo, w związku z czym musi posiadać dwa wyświetlacze. Różnica polegać ma na tym, ze górny ekran będzie w stanie prezentować gry w pełnym trójwymiarze (choć Kotaku nie podaje jaka technologia zostanie ku temu wykorzystana). Pewien chiński blogger, na którego historię powołuje się Kotaku, twierdzi, że miał już możliwość pobawienia się 3DS-em – według niego „doznania płynące z obcowania z nim są niezwykłe ”.

3DS ma również zostać wyposażony w kamerę. Nie będzie to jednak urządzenie reprezentujące poziom tego znanego z DSi i DSiXL, a zupełnie nowa konstrukcja, której opracowanie zostało podobno zlecone firmie Sharp (podobnie zresztą jak stworzenie opisanego wyżej ekranu zdolnego do prezentowania akcji w trójwymiarze). Kamera ma zostać rozbudowana m.in. o możliwość nagrywania obrazu w 3D, a także śledzenie ruchów gracza (niczym PlayStation Eye lub Natal). Nie trzeba przypominać, że tego typu funkcję bardzo ciekawie można byłoby zaimplementować w grach. Jak dobrze pamiętamy, w przypadku poprzednich konsol przenośnych Nintendo deweloperzy niejednokrotnie wpadali na bardzo świeże pomysły wykorzystania dodatkowych elementów (np. dmuchanie w mikrofon w celu poruszenia żaglówki).

Redakcja Kotaku twierdzi ponadto, że konsola zostanie wyposażona w sensor ruchu oraz będzie oferować znacznie większe możliwości w kontekście generowania grafiki, aniżeli znajdujące się obecnie na rynku platformy przenośne. Same gry mają być zapisywane na kartach typu flash (o większej pojemności niż dotychczas), a kontrola w nich będzie się odbywać nie tylko przy pomocy d-pada (popularnego „krzyżaka”), ale również niewielkiej gałki analogowej. Jak będzie naprawdę, przekonamy się już za kilka dni na targach E3, w trakcie konferencji koncernu Nintendo.