Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2013, 09:10

autor: Orlov

Kolejna gra z serii Need for Speed w produkcji

Ogłoszenie zamieszczone na oficjalnej stronie firmy Electronic Arts wskazuje na to, że trwają już prace nad kolejną częścią wyścigowej serii. Produkcją zajmuje się studio Ghost Games.

Czy nadchodząca gra Ghost Games zostanie przyjęta równie ciepło, co NFS Rivals? - Kolejna gra z serii Need for Speed w produkcji - wiadomość - 2013-12-11
Czy nadchodząca gra Ghost Games zostanie przyjęta równie ciepło, co NFS Rivals?

Studio Ghost Games, odpowiedzialne za wydane miesiąc temu Need for Speed Rivals, nie spoczywa na laurach i już pracuje nad kolejną odsłoną wyścigowej serii. Co więcej, deweloping gry o nieznanym jeszcze podtytule ma trwać od kilku miesięcy.

Źródłem tej informacji jest oferta pracy, która została zamieszczona 29 października tego roku na oficjalnej stronie firmy Electronic Arts. Wydawca poszukuje osoby na stanowisko dyrektora marketingowego, odpowiedzialnego za promocję przyszłych tytułów marki Need for Speed. Wiele wskazuje więc na to, że w przyszłym roku znów przyjdzie zasiąść nam za kierownicą najszybszych i najdroższych maszyn globu.

Need for Speed Rivals to pierwszy tytuł z wyścigowej serii, który został stworzony przez szwedzkie studio Ghost Games – odpowiedzialne teraz za przyszłość marki. Jeszcze do tegorocznego lata rola ta przypadała brytyjskiemu deweloperowi Criterion Games, który wyprodukował części Hot Pursuit (2010) i Most Wanted (2012).

NFS Rivals pojawił się na rynku 11 listopada na platformy Xbox 360, PlayStation 3 i PC, a także next-genowe konsole Xbox One i PlayStation 4. Więcej o samej grze przeczytacie w naszej recenzji.