Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2017, 10:25

Klątwa Ozyrysa - pierwsze rozszerzenie do Destiny 2 oficjalnie zapowiedziane

Firma Activision oficjalnie zapowiedziała pierwszy duży dodatek do Destiny 2. Zgodnie z plotkami, Klątwa Ozyrysa pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w grudniu.

DESTINY 2: KLĄTWA OZYRYSA W SKRÓCIE:
  • nowy wątek fabularny, rozgrywający się po zakończeniu głównej kampanii;
  • nowe mapy (między innymi merkuriański Nieskończony Las);
  • Latarnia - przestrzeń socjalna otwarta dla wszystkich graczy;
  • niespotykane dotąd bronie i elementy wyposażenia;
  • nowe Szturmy, Najazdy, misje patrolowe itp.

Wczorajsza konferencja Sony zorganizowana z okazji tegorocznej edycji Paris Games Week nie była wyłącznie okazją do prezentacji ekskluzywnych tytułów zmierzających na PlayStation 4. Wśród zapowiedzi znalazł się również duży hit multiplatformowy – Destiny 2. Druga odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin MMO od studia Bungie zadebiutowała już na wszystkich platformach, na których miała zadebiutować, i teraz wszyscy jej fani z wypiekami na twarzy czekają na premierę pierwszego dużego rozszerzenia. Usłyszeliśmy o nim jeszcze we wrześniu, kiedy to w oficjalnym sklepie Microsoftu pojawiło się DLC zatytułowane Klątwa Ozyrysa. Studio Bungie w oświadczeniu potwierdziło, że takowy dodatek faktycznie powstaje. Jego rychłe nadejście zdradzały również pliki dźwiękowe, które odkryto pecetowej wersji Destiny 2. Według plotek, Klątwa Ozyrysa miała zadebiutować w grudniu. Wczoraj znalazły one swoje potwierdzenie. Jak poinformowała firma Activision, pierwsze duże DLC do Destiny 2 pojawi się na rynku 5 grudnia na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Ponadto w sieci pojawiło się mnóstwo informacji na jego temat. Przy okazji oficjalnej zapowiedzi, zaprezentowano również pierwszy trailer Klątwy Ozyrysa. Jest on dostępny do obejrzenia poniżej.

Powyższy trailer i post na oficjalnym blogu firmy Activision potwierdzają większość tego, co już wiedzieliśmy na temat tła fabularnego Klątwy Ozyrysa. DLC będzie się rozgrywało tuż po zakończeniu głównej kampanii Destiny 2. Otwarte zostały wrota, które sprowadziły rasę Veksów, starożytnych cyborgów stanowiących zagrożenie dla całego wszechświata. Jedyną osobą posiadającą odpowiedź, jak poradzić sobie z tym zagrożeniem jest tytułowy Ozyrys, potężny czarnoksiężnik, wygnaniec i mentor Ikory Rey, bohaterki niezależnej znanej z pierwszej i drugiej części Destiny. Znajduje się on na Merkurym. Na tę planetę muszą wyruszyć gracze, aby uchronić świat przed zagładą.

Czy głównym bohaterom Destiny 2 uda się odnaleźć Ozyrysa i uchronić wszechświat przed zagładą? - Klątwa Ozyrysa - pierwsze rozszerzenie do Destiny 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2017-10-31
Czy głównym bohaterom Destiny 2 uda się odnaleźć Ozyrysa i uchronić wszechświat przed zagładą?

Prócz wątku fabularnego, Klątwa Ozyrysa wprowadzi do Destiny 2 szereg dodatkowych atrakcji. Mowa tu między innymi o nowych mapach, w tym dla trybu PvP, aktywnościach kooperacyjnych, animacjach, niespotykanych dotąd broniach i wyposażeniu oraz wiele więcej. Wszystkim graczom zostanie również udostępniona Latarnia, przestrzeń socjalna, do której wejść mogły dotąd wyłącznie osoby, które perfekcyjnie poradziły sobie z Trials of Osiris w pierwszej części gry. Więcej szczegółów na temat dodatku możecie znaleźć pod tym adresem.

Źródło: Twitter - Klątwa Ozyrysa - pierwsze rozszerzenie do Destiny 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2017-10-31
Źródło: Twitter

Prócz Klątwy Ozyrysa, Destiny 2 otrzyma jeszcze jeden dodatek. Na razie oficjalnie nic o nim nie wiadomo. Według ostatnich przecieków będzie się on nosił tytuł Warmind i opowie historię sztucznej inteligencji nazwanej Rasputin. Według oficjalnej strony serii Destiny, zadebiutuje on wiosną przyszłego roku.