Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2013, 10:35

autor: Sarge

Killzone: Shadow Fall ze statusem gold. Gra zdąży na premierę PlayStation 4

Pierwszoosobowa strzelanina Killzone: Shadow Fall uzyskała status gold - oznacza to, że gra z pewnością ukaże się w dniu premiery PlayStation 4. Studio Guerrilla Games przy okazji ujawniło kilka szczegółów m.in. na temat długości kampanii dla pojedynczego gracza i atrakcji trybu multiplayer.

Studio Guerrilla Games ogłosiło, że gra Killzone: Shadow Fall uzyskała status gold. Twórcy wypowiedzieli się także na temat ilości czasu potrzebnego do przejścia kampanii dla jednego gracza.

Killzone: Shadow Fall to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów startowych na PlayStation 4 - Killzone: Shadow Fall ze statusem gold. Gra zdąży na premierę PlayStation 4 - wiadomość - 2013-10-22
Killzone: Shadow Fall to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów startowych na PlayStation 4

Informacja o statusie gold dla Killzone: Shadow Fall sprawia, że gracze planujący zakup PlayStation 4 mogą odetchnąć z ulgą. Strzelanina studia Guerrilla Games jest bowiem jednym z ciekawszych tytułów startowych na tę konsolę, a wcześniej opóźniono premiery takich produkcji jak ekskluzywny DriveClub czy multiplatformowe Watch Dogs. Status gold dla Killzone: Shadow Fall oznacza, że gra na pewno ukaże się w Europie 29 listopada, czyli w dniu debiutu PlayStation 4 na Starym Kontynencie.

Na europejskim blogu PlayStation twórcy odpowiedzieli na wybrane pytania społeczności. Chyba najbardziej cieszy informacja, że kampania dla jednego gracza wystarczy na „ponad 10 godzin dla większości graczy”. To dobra wiadomość zważywszy na fakt, że większość współczesnych pierwszoosobowych strzelanin koncentruje się na trybie multiplayer, podczas gdy przejście głównej linii fabularnej trwa zazwyczaj ok. 5-6 godzin.

Dodatkowo twórcy zaznaczają, że w Killzone: Shadow Fall mogą bez problemu zagrać osoby nie mające wcześniej styczności z serią. Akcja najnowszej odsłony dzieje się bowiem ok. 30 lat po wydarzeniach znanych z trylogii wydanej na PlayStation 2 i PlayStation 3, więc większość kluczowych postaci i wątków fabularnych już dawno przeszła do historii. Wprawdzie deweloper obiecuje pewne nawiązania do poprzednich części, ale będą one tylko pojedynczymi smaczkami dla fanów.

Tryb multiplayer z pewnością przyczyni się do przedłużenia żywotności gry - Killzone: Shadow Fall ze statusem gold. Gra zdąży na premierę PlayStation 4 - wiadomość - 2013-10-22
Tryb multiplayer z pewnością przyczyni się do przedłużenia żywotności gry

Z innych ciekawych informacji ujawnionych na europejskim blogu PlayStation warto wspomnieć o potwierdzeniu wykorzystania dedykowanych serwerów w trybie multiplayer. Zabraknie możliwości przejścia kampanii w kooperacji z inną osobą, choć twórcy planują wydać po premierze wcześniej zapowiedziany dodatek DLC z opcją rozgrywki polegającą na odpieraniu kolejnych fal wrogów przez maksymalnie czterech graczy. Poza tym deweloper nie ma żadnych planów dodania trybu wspólnej gry na podzielonym ekranie.

Killzone: Shadow Fall to kolejna część popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin autorstwa studia Guerrilla Games. Jest to jeden z najbardziej oczekiwanych, ekskluzywnych tytułów startowych dla PlayStation 4. Oznacza to, że gra ukaże się 15 listopada w Stanach Zjednoczonych, a 29 listopada w Europie.