Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2017, 19:28

autor: Vergil

Killing Floor 2 na Xboksa One X doczeka się osobnego wydania?

Po zagrzaniu miejsca na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4, jeszcze w sierpniu Killing Floor 2 od studia Tripwire Interactive trafi na sprzęt Microsoftu. Co ciekawe, edycja przeznaczona na Xboksa One X najwyraźniej doczeka się osobnego wydania.

Firma Tripwire Interactive podzieliła się z graczami oficjalną datą premiery Killing Floor 2 na konsolach Microsoftu, która została wyznaczona na 29 sierpnia bieżącego roku. Co ciekawe, z treści opublikowanego przez nią komunikatu wynika, że edycja przeznaczona na Xboksa One X nie tylko trafi do sprzedaży trzy miesiące później (7 listopada, a więc w dniu premiery konsoli), lecz także doczeka się osobnego wydania (również w wersji fizycznej, co autorzy wyraźnie zaznaczają w swoim ogłoszeniu). Podczas gdy obie wersje zostaną wycenione na 39,99 euro (co w przeliczeniu powinno zaowocować kwotą rzędu 160 zł), ta, która trafi na Xboksa One X, zostanie wzbogacona o wyższej jakości tekstury, szereg dodatkowych efektów graficznych oraz oczywiście wsparcie dla natywnej rozdzielczości 4K.

O ile w cyfrowej dystrybucji sprawy wydają się zrozumiałe (wszak same lepsze tekstury z pewnością będą sporo ważyć, a ich pobieranie na podstawową wersję konsoli jest bezcelowe), o tyle całość komplikuje się w momencie, kiedy weźmiemy pod uwagę sprzedaż pudełkową. Do tej pory bowiem żaden z oficjeli Microsoftu nie wspominał o osobnych, fizycznych wydaniach gier na nową konsolę firmy; tytuły wykorzystujące jej unikatowe możliwości miały po prostu otrzymać stosowne oznaczenie na okładkach. Nowością jest również fakt, że poszczególne edycje mają zadebiutować w różnych terminach.

Wygląda więc na to, że jeśli ostrzycie sobie zęby na Killing Floor 2, a jednocześnie zamierzacie zaopatrzyć się w Xboksa One X, powinniście wstrzymać się z zakupem. Jeżeli nie okaże się, że to tylko błąd w treści ogłoszenia, sprawa darmowej aktualizacji (której omawiany tytuł powinien doczekać się wraz z całym szeregiem innych pozycji) stoi obecnie pod znakiem zapytania. Warto zatem trzymać rękę na pulsie i czekać na oficjalny komunikat Tripwire Interactive, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Freezethrower jest bez wątpienia najjaśniejszym punktem przygotowanych przez twórców dodatków. Pecetowi gracze i posiadacze PlayStation 4 mogą odetchnąć z ulgą – z czasem owa giwera trafi również w ich ręce. - Killing Floor 2 na Xboksa One X doczeka się osobnego wydania? - wiadomość - 2017-07-25
Freezethrower jest bez wątpienia najjaśniejszym punktem przygotowanych przez twórców dodatków. Pecetowi gracze i posiadacze PlayStation 4 mogą odetchnąć z ulgą – z czasem owa giwera trafi również w ich ręce.

Na okoliczność premiery na nowych platformach autorzy przygotowali ekskluzywną zawartość. Na pierwszy plan wysuwa się Freezethrower, czyli specjalna broń traktująca przeciwników płynnym azotem, która zostanie oddana w ręce graczy, jakim udało się odblokować Survival Perk – zamrożenie konkretnego nieszczęśnika da im możliwość rozbicia jego ciała na drobne kawałki. Co więcej, giwerę będzie można przystroić, korzystając z jednej z ośmiu specjalnie przygotowanych skórek.

Warto odnotować, że ów dodatek prędzej czy później pojawi się również na komputerach i konsolach Sony, w przeciwieństwie do uniformu Wasteland Armor, z którego skorzystają wyłącznie xboksowcy. Poza tym, oprócz podstawowej wersji gry i wyżej wymienionych specjalności, do ich dyspozycji zostaną oddane wszystkie dotychczasowe rozszerzenia, na czele z The Tropical Bash, The Descent i The Summer Slideshow.