Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2016, 16:45

autor: Arantasar

John Romero pracuje nad nową strzelanką?

W sieci pojawiła się witryna internetowa fikcyjnej firmy HOXAR Inc., zajmującej się rzekomo najnowocześniejszymi technologiami wirtualnej rzeczywistości. Według anonimowych informacji strona jest powiązana z nową strzelanką, nad którą pracuje John Romero w studiu Night Work Games. Sam zainteresowany przyznaje, że jest coś na rzeczy.

Z dużym prawdopodobieństwem legendarny John Romero pracuje nad nową strzelanką. - John Romero pracuje nad nową strzelanką? - wiadomość - 2016-04-17
Z dużym prawdopodobieństwem legendarny John Romero pracuje nad nową strzelanką.

Redakcja portalu Shacknews otrzymała anonimową informację o stronie internetowej fikcyjnej firmy HOXAR Inc. Zgodnie z zapewnieniami witryna ma być elementem promocji nowej gry Johna Romero. Ten amerykański projektant, współzałożyciel studia id Software, jest autorem takich klasyków jak Wolfenstein 3D, Doom czy Quake.

Według danych dostępnych na pod adresem hoxar-inc.com koncern zajmuje się rozwojem holograficznych technologii wirtualnej rzeczywistości. Najnowsze osiągnięcia spółki dotyczą między innymi symulowania wszystkich modalności sensorycznych, wliczając w to nie tylko wzrok i słuch, ale również zapach, dotyk i smak. Firma zajmuje się także rozwojem sztucznej inteligencji czy zagadnieniem określanym jako predykcyjne matryce pamięci. Jej flagowy produkt to urządzenie o nazwie Blackroom, które pozwala na pełne zanurzenie w wirtualnym środowisku bez potrzeby korzystania ze sprzętów noszonych w stylu gogli czy kostiumów. Witryna zawiera również nawiązana do znanej ze Star Treka technologii holodek.

Domena strony została utworzona 4 lutego, jednak dane rejestracyjne nie zawierają żadnych dodatkowych informacji. Firma posiada także konto w serwisie Facebook, ale nie dzieje się na nim nic specjalnego. Z kolei „oficjalny profil” na Twitterze donosi, że spółka poszukuje właśnie programistów posiadających dodatkowo wiedzę z zakresu wojskowości czy systemów uczenia się maszyn. Dowiadujemy się także za jego pośrednictwem, że główny inżynier firmy, dr Santiago Sonora, wystąpi w sierpniu podczas konferencji poświęconej wirtualnej rozrywce. Firma ma mieć swoją siedzibę na pustyni w pobliżu amerykańskiego miasta Scottsdale.

John Romero zdaje się potwierdzać doniesienia o nowej produkcji. Zamieścił wpis na Twitterze odsyłający do artykułu na portalu Shacknews, stwierdzając przy tym, że jest coś na rzeczy. Tweet oznaczony jest hasztagami #pc oraz #fps.

Wszystko wskazuje zatem na to, że kolejna gra Romero będzie strzelanką osadzoną w klimatach science fiction. Z dużym prawdopodobieństwem głównym poruszanym w niej wątkiem będzie kwestia funkcjonowania rzeczywistości wirtualnej i związane z tym problemy epistemologiczne. Fabuła tytułu ma zatem duży potencjał, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, jak podobne tematy zostały ukazane w takich filmach jak Matrix, Trzynaste piętro, czy Tron.

Strony internetowe fikcyjnych koncernów będące elementami promocji produkcji komputerowych są dość dobrze znaną i pozytywnie przyjmowaną strategią marketingową. W 2011 roku grę Deus Ex: Bunt Ludzkości promowano między innymi poprzez materiały wydawane rzekomo przez firmę Sarif Industries, zajmującą się produkcją protez i bionicznych ulepszeń, a będącą w istocie elementem świata przedstawionego uniwersum. Brytyjski dziennik The Sun wziął ją nawet za realnie istniejącą spółkę.