Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 kwietnia 2015, 13:06

autor: Góral

Joe Danger Touch wykonuje triki w mobilnej perełce tygodnia

Joe Danger Touch, mobilna odsłona słynnej gry zręcznościowej od studia Hello Games, po kilkunastu miesiącach od momentu ukazania się na iOS, w końcu trafiła do posiadaczy urządzeń działających pod kontrolą Androida.

Seria Joe Danger to jedna z najbardziej uznanych gier zręcznościowych ostatnich lat. Pierwsza odsłona ukazała się w 2010 roku na konsoli PlayStation 3. Dwa lata później studio Hello Games wypuściło kontynuację zatytułowaną Joe Danger 2: The Movie, a na fali popularności obu tytułów w 2013 roku postanowiono przenieść serię na urządzenia mobilne. W ten oto sposób powstał Joe Danger Touch, który kilkanaście miesięcy temu pojawił się w wersji na iOS, a 17 kwietnia bieżącego roku trafił do miłośników Androida.

W produkcji wcielamy się w kaskadera zajmującego się robieniem niebezpiecznych sztuczek na motorze, więc zabawa opiera się głównie na wykonywaniu trików, za które otrzymujemy punkty. Oprócz tego, twórcy przygotowali również szereg dodatkowych zadań, wpływających na wynik końcowy.

Łącznie do naszej dyspozycji oddano osiemdziesiąt poziomów (plus codzienne wyzwania), na których walczymy o medale. Jeżeli pokusimy się o zdobycie ich wszystkich, to tytuł spokojnie wystarczy na kilka, a nawet kilkanaście godzin zabawy. Dodatkową atrakcją są postacie czekające na odblokowanie, osiągnięcia oraz listy rankingowe. Znakomita zabawa uzupełniana jest przez świetną oprawę graficzną, która w niczym nie ustępuje temu, co widzieliśmy na konsolach stacjonarnych.

Krótko pisząc, Joe Danger Touch to pozycja obowiązkowa dla miłośników mobilnych zręcznościówek, co zresztą potwierdzają recenzje poszczególnych serwisów internetowych, w których wychwalano niemal wszystkie elementy małego dzieła studia Hello Games. Wystarczy wspomnieć, że redaktor Touch Arcade przyznał grze ocenę 5/5, w słynnym IGN-ie widnieje 9,1/10, w Pocket Gamerze wystawiono wysokie 9/10, a w 148Apps 3,5/5. Jeżeli więc nie mieliście okazji pobawić się tym projektem na urządzeniach firmy Apple, to czas nadrobić zaległości.

Przy okazji warto wspomnieć, że studio Hello Games obecnie pracuje nad jedną z najbardziej wyczekiwanych gier niezależnych – No Man's Sky. Produkcja tworzona z myślą o konsoli PlayStation 4 i komputerach PC będzie kosmicznym sandboksem o którym więcej przeczytacie w tym miejscu.