Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2015, 11:12

Mortal Kombat X królem nie tylko bijatyk. Top 10 UK (12 - 18 kwietnia)

Pomimo pecetewej premiery Grand Theft Auto V nie dało rady Mortal Kombat X - najnowszej odsłonie słynnej serii autorstwa Eda Boona. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką najchętniej kupowanych gier ubiegłego tygodnia w handlu detalicznym w Wielkiej Brytanii.

Battlefield Hardline spada (-34%) z miejsca pierwszego na trzecie, ustępując miejsca Mortal Kombat X, które jak się okazuje jest drugą największą premierą tego roku (pierwszą jest właśnie dzieło Visceral Games) i jednocześnie najlepiej sprzedającym się tytułem premierowego tygodnia w historii marki. Większość, bo aż 64% pudełek z grą zakupili posiadacze PlayStation 4. Użytkownicy Xboksa One stanowili w tym przypadku 38% klientów. Pecetowcy stanowią jedynie 1% ogółu.

Pomimo premiery na blaszaki i wyraźnego wzrostu zainteresowania (+94%), Grand Theft Auto V musiało zadowolić się drugim miejscem na liście. FIFA 15 (-43%) na miejscu czwartym starła się z Battleifield Hardline, który pokonał ją zaledwie o sześćdziesiąt sprzedanych egzemplarzy więcej. Pierwszą dziesiątkę zamyka wrocławskie Dying Light (-22%).

1.

Mortal Kombat X

2.

Grand Theft Auto V

3.

Battlefield Hardline

4.

FIFA 15

5.

Bloodborne

6.

Far Cry 4

7.

Call of Duty: Advanced Warfare

8.

Minecraft: Xbox Edition

9.

Minecraft: PlayStation Edition

10.

Dying Light