futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 15 października 2021, 13:44

autor: Miriam Moszczyńska

Youtuber zbudował świnię z Minecrafta. Jeździ 30 km/h

Hamborghini to zbudowana przez youtubera świnia z Minecrafta, która potrafi rozpędzić się do prędkości ponad 30 kilometrów na godzinę. Do tego sterowana jest za pomocą marchewki.

Youtuberzy wpadają na naprawdę oryginalne pomysły, w końcu to zapewnia im byt na platformie. Od budowania wieży z zepsutych konsol, przez stworzenie robota z Apex Legends, kończąc na świni z Minecrafta. Tego ostatniego dokonał Thomas z kanału Electo, konstruując „pojazd” wyglądający jak charakterystycznie kanciasta świnka z Minecrafta, który potrafi rozpędzić się do prędkości nawet 30 km/h. I jest sterowany wędką z marchewką.

Ten nietypowy środek transportu opiera się na drewnianej konstrukcji, w środku której znajdują się m.in. baterie czy kamera pozwalająca na sterowanie za pomocą marchewki. Część z elementów Thomas wydrukował za pomocą drukarki 3D albo zbudował samemu, jak właśnie baterię (bo wychodziło taniej). Cały proces budowania świni opierał się na metodzie prób i błędów, co widać głównie podczas dobierania kół czy programowania sterowania - najpierw marchewką, później także pilotem.

To co jednak interesuje wszystkich najbardziej to prędkość - otóż świnia na pełni mocy osiągnęła prędkość ponad 30 km/h (20mph), z kolei na 60 procentach była to prędkość 25 km/h. Są to dość imponujące wyniki, które podczas testów okazały się dla świni zabójcze. Mianowicie czujnik, co do którego Thomas miał wątpliwości zawiódł i świnia nie skręciła tam, gdzie powinna i kiedy powinna, przez co rozbiła się o krawężnik. W efekcie pojazd uległ zniszczeniu i chociaż youtuber mógłby go naprawić, raczej nie ma takiego zamiaru.

Poza testami prędkości Thomas spróbował także zamówić jedzenie w McDonaldzie, podjeżdżając tam oczywiście swoim Hamborghini, jednak nikt nie odezwał się w głośniku drive-thru. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy youtuber odtwarza elementy gier w prawdziwym świecie. Na kanale Electo możemy zobaczyć także prawdziwego Creepera, który również inspirowany jest tą kultową już grą, czy Impostora z Among Us. Zatem młodemu youtuberowi trzeba przyznać to, że ma talent od tworzenia nietypowych konstrukcji.