Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 stycznia 2019, 10:00

autor: AlexB

Jeff Bridges powraca jako The Dude Lebowski, na razie w zajawce [Aktualizacja]

Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze aktor Jeff Bridges opublikował krótką zajawkę, w której ponownie wciela się w postać Jeffreya „The Dude” Lebowskiego. Więcej zostanie ujawnione 3 lutego. Nie wiemy na razie, czy będzie to zapowiedź kontynuacji kultowego filmu Big Lebowski, czy też reklama z okazji Super Bowl.

Big Lebowski to jedna z najbardziej kultowych amerykańskich komedii. - Jeff Bridges powraca jako The Dude Lebowski, na razie w zajawce [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-01-29
Big Lebowski to jedna z najbardziej kultowych amerykańskich komedii.

Aktualizacja: Niestety potwierdziła się teoria, że chodzi jedynie o spot z okazji Super Bowl. W reklamie wystąpiła również Sarah Jessica Parker, znana z roli Carrie Bradshaw w serialu Seks w wielkim mieście. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Już w przyszły weekend miłośników futbolu amerykańskiego ogarnie sportowe szaleństwo. W niedzielę 3 lutego (w Polsce będzie to już poniedziałek) odbędzie się bowiem Super Bowl, czyli wielki finał fazy play-off ligi NFL, w którym tym razem naprzeciw siebie staną drużyny New England Patriots i Los Angeles Rams. Rywalizacja na boisku nie będzie jednak jedyną rzeczą rozpalającą emocje ludzi na całym świecie. Tradycyjnie, w przerwach od gry wyemitowane zostaną specjalnie przygotowane na te potrzeby reklamy i zwiastuny filmów. Atmosferę oczekiwania na te pasma reklamowe podgrzał Jeff Bridges, który na swoim koncie twitterowym opublikował krótką zajawkę. Wciela się w niej w Jeffreya „The Dude” Lebowskiego z kultowej komedii Big Lebowski. Całość podsumowuje komentarz:

Nie można żyć przeszłością, stary. Bądźcie czujni.

Całość zostanie wyemitowana podczas nadchodzącego Super Bowl.

Jak nietrudno się domyślić, tweet Bridgesa uruchomił masę spekulacji. Wiele osób z automatu przyjęło, że podczas przerwy Super Bowl ujrzymy teaser kontynuacji głośnego filmu braci Coen. Warto zauważyć, że takowy teoretycznie powstaje, choć w tym przypadku bardziej pasuje słowo „spin-off”. Mowa tu o Going Places Johna Turturro, które będzie opowiadało historię Jesusa Quintany. Czy pod koniec przyszłego tygodnia ujrzymy teaser tego filmu? Nie jest to wykluczone, lecz przeczy temu fakt, iż w obsadzie tytułu na próżno szukać Jeffa Bridgesa. Może też rzecz jasna chodzić o zupełnie inną produkcję, lecz do tej pory nie słyszeliśmy żadnych plotek na jej temat.

W powyższej teorii jest zatem sporo niewiadomych. Jeśli więc nie chodzi o pełnoprawny film, to o co? Sporo wskazuje na to, że podczas Super Bowl obejrzymy po prostu reklamę bliżej nieokreślonej rzeczy z Lebowskim w roli głównej. Na podobny zabieg w poprzednich latach zdecydowali się między innymi specjaliści od promocji w Hondzie wykorzystując w 2012 roku Matthew Brodericka jako Ferrisa Buellera ze znanej komedii Wolny dzień Ferrisa Buellera i Australijczycy, którzy na potrzeby poprzedniej edycji Super Bowl przygotowali spot promujący turystykę w tym kraju stylizowany na reboot filmu Krokodyl Dundee z Dannym McBride’em oraz Chrisem Hemsworthem w rolach głównych.

Spin-off Big Lebowskiego skupi się na postaci Jesusa Quintany. - Jeff Bridges powraca jako The Dude Lebowski, na razie w zajawce [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-01-29
Spin-off Big Lebowskiego skupi się na postaci Jesusa Quintany.

Który obóz ma rację? Czy uwielbiany przez wielu The Dude powróci na ekrany kinowe? Czy też zaliczy jedynie krótki występ w reklamie? Odpowiedzi na te pytania poznamy za nieco ponad tydzień.