Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Friendly Fire 3 czerwca 2020, 15:53

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Jeden z nas wygra ten turniej - gracz o półfinale Wedel Up!

W ten piątek zostaną rozegrane półfinały turnieju Legends of Runeterra CUP by Wedel Up!. Udało nam się odbyć krótką rozmowę z jednym z uczestników - Damianem „Damaneksem” Wróblewskim - który stwierdził, że zwycięzca jego półfinału wygra cały turniej.

Jeden z nas wygra ten turniej - gracz o półfinale Wedel Up! - ilustracja #1
Poznaliśmy półfinalistów turnieju Legends of Runeterra CUP by Wedel Up!.

W ten piątek (tj. 5 maja) odbędą się półfinały turnieju Legends of Runeterra CUP by Wedel Up!, który organizujemy dla Was wraz z marką E. Wedel oraz firmą Riot Games. Zmierzą się w nich: Brykacz, Wilq, Duofanel oraz Damaneks. Transmisje z ich potyczek planujemy nadawać dla Was od godziny 19:00 na naszym kanale Twitch (może to być jednak utrudnione z powodu braku trybu obserwatora).

Nieco ponad tydzień temu porozmawialiśmy z Maciejem „Duofanelem” Janikiem, który teraz w swoim półfinale zmierzy się z Damianem „Damaneksem” Wróblewskim. Jego także zapytaliśmy m.in. o to, jak ocenia swoje szanse na wygranie turnieju. Stwierdził, że zwycięzca ich półfinału wygra całe rozgrywki. Obaj gracze posiadają ogromne doświadczenie w produkcjach karcianych i wszystko wskazuje na to, że szykuje się nam bardzo wyrównane starcie.

Uważam, że zwycięzca mojego półfinału wygra cały turniej. Zarówno ja, jak i Duofanel, mamy największe doświadczenie w grach karcianych. Osobiście rozegrałem setki turniejów w Hearthstone'a, dzięki czemu znam siebie i wiem, jak radzić sobie z utrzymaniem koncentracji i unikaniem stresu, a to jest najważniejsze w ostatnich fazach turniejów.

Duofanela kojarzę głównie z innych karcianek. Jeszcze jak częściej streamował, to zdarzało mi się oglądać u niego drafty w Magica. Jeżeli chodzi o LoR-a, to kojarzę, że tak samo jak ja był wysoko w ladderze w poprzednim secie i nawet zdarzało nam się na siebie grać. Myślę, że pojedynek będzie wyrównany i ciężko przewidzieć, kto wyjdzie z niego zwycięsko.

Damaneks powiedział nam również, że nawet mimo zaliczeń na studiach stara się codziennie poświęcić 5-6 godzin na przygotowania do turnieju. Sporo czasu przeznacza na analizę statystyk oraz poszczególnych matchupów. Podobnie jak przeciwnik ma też nadzieję na szybki rozwój sceny e-sportowej LoR-a, który przyczyni się do wzrostu popularności karcianki Riotu.

Jak słusznie zauważył, produkcja ta ma łatwiej niż np. Teamfight Tactics, ponieważ kilka rozwiązań można podpatrzeć z istniejących już wiele lat na rynku podobnych tytułów. Damian zapytany o to, jakiego bohatera League of Legends w postaci karty chciałby zobaczyć w grze, odpowiedział, że byłby to Kayn, którego często wybierał przez pewien czas, gdy grał w MOB-ę Riotu. Zasugerował także, że postać ta mogłaby posiadać dwie wersje po ulepszeniu w trakcie rozgrywki (podobnie jak ma to miejsce w LoL-u).

Dziękujemy Damianowi „Damaneksowi” Wróblewskiemu za tę krótką rozmowę i życzymy powodzenia w półfinale! Jeśli chcecie być na bieżąco z wynikami rozgrywek, obserwujcie nas na Twitterze oraz Facebooku.

Poniżej prezentujemy zaktualizowaną drabinkę turnieju oraz harmonogram dalszych etapów.

Drabinka turnieju:

Harmonogram:

Nagrody w turnieju Legends of Runeterra CUP by Wedel Up!

1. miejsce - 8 000 zł

2. miejsce – 4 000 zł

3. miejsce – 3 000 zł

4. miejsce – 2 000 zł

5-8. miejsce – 1 000 zł

Co więcej, dla uczestników 1/8 finału oraz wielkiego finału przewidziane są także słodkie upominki od marki E.Wedel.

Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników! Szczegółowe informacje wraz z regulaminem turnieju znajdziecie na naszej stronie. Śledź pojedynki zawodników w słodkim turnieju Legends of Runeterra CUP by Wedel Up!