Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 października 2007, 16:26

autor: Jiker

Jasper nowym modelem konsoli Xbox 360?

Dean Takahashi, redaktor San Jose Mercury News i człowiek, który jako pierwszy poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej wersji konsoli Xbox 360 (wyposażonej w procesor wyprodukowany w technologii 65nm), podzielił się kolejnymi interesującymi informacjami. Dotyczą one zmian, które już w przyszłym roku miałyby znaleźć zastosowanie w platformie firmy Microsoft.

Dean Takahashi, redaktor San Jose Mercury News i człowiek, który jako pierwszy poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej wersji konsoli Xbox 360 (wyposażonej w procesor wyprodukowany w technologii 65nm), podzielił się kolejnymi interesującymi informacjami. Dotyczą one zmian, które w przyszłym roku miałyby znaleźć zastosowanie w platformie firmy Microsoft.

Z informacji uzyskanych przez Takahashiego wynika, że Microsoft pracuje aktualnie nad modelem konsoli Xbox 360, oznaczonym nazwą kodową Jasper. Ma on zostać wyposażony w chip graficzny opracowany w technologii 65nm oraz mniejsze kostki pamięci. Tego typu zmiany mają oczywiście niebagatelny wpływ na zużycie prądu, a także kwestię przegrzewania się poszczególnych komponentów. Takahashi twierdzi, że ich montaż powinien wpłynąć na obniżenie kosztów produkcji konsoli, a w efekcie ceny sklepowej.

Według Takahashiego opisany wyżej model Xboksa 360 zostanie wprowadzony do sprzedaży w sierpniu 2008 roku. Przedstawiciele Microsoft nie chcieli skomentować rewelacji redaktora San Jose Mercury News.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.