Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 23 lutego 2023, 14:59

Jak zdobyć hipogryfa w Hogwarts Legacy

W Dziedzictwie Hogwartu możecie latać nie tylko na miotle, ale również na kilku różnych zwierzętach. W naszym artykule opisaliśmy jak zdobyć Hipogryfa i odblokować latanie na nim i innych stworzeniach.

Źródło fot. Warner Bros. Interactive Entertainment
i

Hipogryf to jedno z najbardziej rozpoznawalnych zwierząt w uniwersum Harry’ego Pottera. Dowiedzcie się, gdzie możecie spotkać to stworzenie w Dziedzictwie Hogwartu i jak je zdobyć. Podpowiadamy również jakie korzyści niesie hodowla hipogryfów.

Pełny opis przejścia i więcej porad z najdziecie w naszym poradniku do Hogwarts Legacy.

Jak zdobyć Hipogryfa?

Żeby wejść w posiadanie Hipogryfa w pierwszej kolejności musicie przejść misję Skrzat, cap-sakwa i krosno. Podczas niej odblokujecie dwie potrzebne Wam rzeczy: cap-sakwę (do której możecie łapać napotkanie w świecie stworzenia) i vivarium, czyli przestrzeń za Pokojem Życzeń, w którym będziecie przechowywać zwierzęta.

Na tym etapie możesz złapać hipogryfa i dołączyć go do swojej menażerii. Czesanie i dawanie jedzenia sprawi, że będziecie mogli zdobyć od niego pióra. Są one potrzebne do ulepszania wyposażenia na krośnie.

Jak latać na Hipogryfie?

Aby odblokować latanie na hipogryfie, musicie przejść misję Wielki Donżon. Po tym jak razem z Natty ocalicie dwa zwierzęta z rąk kłusowników, odbędziecie pierwszy lot. Aby w ciągu rozgrywki przywołać wierzchowca musicie użyć L1, LB lub Tab, a następnie za pomocą 2, trójkąta lub Y wybrać latające zwierzę.

Na początek do dyspozycji będziecie mieli tylko Wzniosłoskrzydłą (Highwing), ale w trakcie rozgrywki odblokuje się też garboróg (Graphorn). Jeśli natomiast zakupiliście wersję Deluxe, do wyboru są również Onyxowy Hipogryf i Testral.

Gdzie znaleźć Hipogryfa?

Na początek trzeba zaznaczyć, że Hipogryfy to jedno z najtrudniejszych do schwytania zwierząt w Hogwarts Legacy, głównie ze względu na to, że mogą szybko odlecieć. Aby pomóc sobie w tym zadaniu możecie na przykład użyć zaklęcia Arresto Momentum. W Highlandach znajdziecie kilka lokacji, w których przebywają Hipogryfy. Oznaczyliśmy je na naszej mapie w serwisie gamepressure.com.

Lokacje hipogryfów:

  1. Hippogriff (Forbidden Forest)
  2. Hippogriff (Feldcroft Region)
  3. Hippogriff (South Sea Bog)
  4. Hippogriff (Poidsear Coast)
  5. Hippogriff (Manor Cape)

Justyna Szymańska

Justyna Szymańska

Studiowała sztukę pisania, a potem filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Oprócz nauki stawiania przecinków, poświęcała się zgłębianiu tajników popkultury i gier. W GRYOnline.pl redagowała poradniki od początku 2022 roku, zaś obecnie jest szefową tego działu. Wielka miłośniczka Age of Empires i dobrych książek. W czasie wolnym lubi też robić zdjęcia, najlepiej starym budynkom aparatem na kliszę, które publikuje na Instagramie. Pochodzi z Górnego Śląska.

więcej