Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2016, 10:05

autor: Makek

Jak zagrać w Pokemon GO na PC i dlaczego lepiej tego nie robić

Powodem wielkiego sukcesu Pokemon GO na urządzeniach mobilnych jest z pewnością społecznościowy charakter gry, zachęcający gracza do przemierzania realnego świata i nawiązywania kontaktu z innymi uczestnikami zabawy. Dla osób, którym odpowiada jednak bardziej stacjonarna forma rozgrywki, przygotowano poradnik dotyczący uruchomienia gry na PC.

Gorącym tematem ostatnich dni jest z pewnością Pokemon GO, a świat obiegają najróżniejsze informacje na temat tej produkcji – od rekordowego wzrostu wartości firmy Nintendo, po nieco niepokojące prośby deweloperów o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas gry. Dzisiaj otrzymaliśmy kolejną z nich, którą tym razem zainteresują się osoby pragnące zagrać w Pokemon GO na PC, zakładając, że tacy są.

Jak dotąd Pokemon GO nie pojawiło się oficjalnie w Europie. Zmieni się to w przeciągu kilku najbliższych dni. - Jak zagrać w Pokemon GO na PC i dlaczego lepiej tego nie robić - wiadomość - 2016-07-13
Jak dotąd Pokemon GO nie pojawiło się oficjalnie w Europie. Zmieni się to w przeciągu kilku najbliższych dni.

Przypomnijmy, że Pokemon GO jest aplikacją przeznaczoną jedynie na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Wykorzystuje ona rzeczywistość rozszerzoną, która za pomocą kamer rejestruje otaczający nas świat oraz nakłada na niego dodatkowe elementy trójwymiarowe. Gracze oddają się wędrówkom, szukając Pokemonów oraz wspierając się przy tym wskazaniami systemu GPS. Łatwo zauważyć, że nie bez powodu produkcja ta przeznaczona jest wyłącznie na sprzęt przenośny – wykorzystuje ona jego możliwości w postaci aparatu, nawigacji czy po prostu niedużych rozmiarów, pozwalających na łatwe przenoszenie smartfona czy tabletu. Jeśli myślicie, że osiągnięcie takich rezultatów na PC jest niemożliwe, to, jak pokazał użytkownik Travis D w swoim poradniku na YouTube, jesteście w błędzie.

W celu instalacji Pokemon GO na PC należy zaopatrzyć się w pięć programów: Bluestacks, KingRoot, Lucky Patcher, Fake GPS oraz oczywiście właściwą grę. Pomijając znane aplikacje, pozwalające uruchomić produkcje mobilne na komputerze (jak chociażby emulator Bluestacks), mamy tutaj przede wszystkim do czynienia z nietypowym Fake GPS, który zdaje się omijać problem związany ze stacjonarnym charakterem PC. Za pomocą tego programu jesteśmy w stanie przenieść się w dowolne miejsce na świecie i sprawić, że nasze urządzenie uzna, iż faktycznie tam się znajdujemy. Cały proces instalacji trwa około 20 minut i został przedstawiony na powyższym filmie od użytkownika Travis D, lub w formie tekstowej pod tym adresem.

Pomimo nieco absurdalnego pomysłu przeniesienia gry typowo mobilnej na komputery stacjonarne, być może są osoby, które będą chciały grać w Pokemon GO w ten sposób. Nie jest to najwygodniejsza forma obsługi tej gry, zwłaszcza biorąc pod uwagę sporadycznie pojawiające się błędy. To o czym należy jednak koniecznie pamiętać, to fakt, że jest to niezgodne z regulaminem gry i warunkami świadczenia usługi. Możemy w nich przeczytać, że zabronione jest korzystanie z produkcji z wykorzystaniem innych programów niż tych dostarczonych przez Niantic – deweloperów gry. Wspomniana kwestia została opisana w podpunkcie „Conduct, General Prohibitions, and Niantic’s Enforcement Rights”.

Dodatkowo należy wspomnieć o tym, że korzystanie z takich aplikacji jak Fake GPS może skutkować zbanowaniem konta w grze. Wiele osób potwierdza, że było to pospolite zjawisko w przypadku poprzedniej gry twórców Pokemon GOIngress. Bany dla osób, które oszukiwały lokalizację w tamtej produkcji były na porządku dziennym. Instalację Pokemon GO na PC wykonujecie więc na własną odpowiedzialność.