Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2016, 11:28

autor: Makek

Twórcy Pokemon GO apelują o rozwagę i rozsądek w czasie gry

Premiera Pokemon GO okazała się wielkim sukcesem, ale także okazją do groźnych sytuacji z udziałem pochłoniętych rozgrywką graczy. Aby nieco załagodzić sytuację, głos w sprawie zabrał deweloper gry, który apeluje o rozsądek oraz zachęca do zwracania uwagi na własne bezpieczeństwo.

Pokemon GO zadebiutowało jak na razie jedynie w USA, Australii i Nowej Zelandii, jednak donośne echo jego wielkiego sukcesu dotarło także do Europy. Oprócz pozytywnych wiadomości dotyczących chociażby zawojowania list najczęściej ściąganych aplikacji, pojawiły się także niepokojące informacje na temat niebezpiecznych incydentów, w których uczestniczyli gracze.

Ubiegłotygodniowa premiera Pokemon GO okazała się wielkim sukcesem. - Twórcy Pokemon GO apelują o rozwagę i rozsądek w czasie gry - wiadomość - 2016-07-12
Ubiegłotygodniowa premiera Pokemon GO okazała się wielkim sukcesem.
Twórcy Pokemon GO apelują o rozwagę i rozsądek w czasie gry - ilustracja #2

Pokemony po raz kolejny wspięły się na szczyty popularności. Miejmy jednak nadzieję, że nie pociągnie to za sobą kolejnych przestępstw i niebezpiecznych incydentów z udziałem graczy.

Mowa tutaj chociażby o sytuacji, jaka miała miejsce w ostatnią niedzielę. W mieście O’Fallon w stanie Missouri (USA) zatrzymano cztery osoby podejrzane o kradzież z użyciem broni palnej. Podejrzewa się, że przestępcy szukali swoich ofiar przy pomocy Pokemon GO. Wystarczyło dodać wabik do świata gry, który następnie przyciągał graczy w ich stronę. Nawet jeśli w normalnych warunkach można byłoby łatwo ocenić potencjalne zagrożenie, ciężko je zauważyć gdy jest się pochłoniętym grą, która w dodatku nakłania nas do pójścia w danym kierunku.

Można podejrzewać, że podobnych sytuacji zdarzyło się niestety więcej, zwłaszcza biorąc pod uwagę społecznościowy charakter Pokemon GO. Gra zachęca do spacerów i podróży w realnym świecie, często w nieznane miejsca. Jak widać, oprócz schwytania rzadkiego Pokemona, taka wyprawa może skutkować niebezpieczną sytuacją, której gracz nawet nie będzie do końca świadomy. Jest to z pewnością jeden z powodów interwencji deweloperów gry – studia Niantic, którzy wypowiedzieli się o tych i podobnych zajściach:

„Jesteśmy świadomi wypadków i incydentów, jakie miały miejsce wśród fanów grających w Pokemon GO. Zachęcamy więc ich wszystkich do zwracania uwagi na swoje otoczenie oraz wspólnej zabawy z przyjaciółmi w przypadku przemierzenia nieznanych miejsc. Prosimy pamiętać o bezpieczeństwie i pozostawaniu czujnym w każdym momencie.”

Czytając regulamin oraz warunki świadczenia usługi Pokemon GO, także możemy znaleźć wzmiankę o zważaniu na swoje otoczenie oraz bezpieczną grę. Miejmy nadzieję, że ostrzeżenia te sprawią, że gracze będą nieco uważniej przemierzać świat w poszukiwaniu rzadkich Pokemonów, a o najnowszej produkcji studia Niantic będziemy mogli pisać same pozytywne wiadomości – jak chociażby te o rekordowej wartości rynkowej Nintendo, spowodowanej właśnie premierą Pokemon GO.

TWOIM ZDANIEM

Sprawdzisz Pokemon GO?

Nie mam zamiaru w to grać.
55,1%
Wszyscy grają więc może wypróbuję.
24,7%
Od dawna na to czekałem, będę grał.
20,2%
Zobacz inne ankiety