Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 listopada 2016, 12:07

Jade Empire teraz także na Androidzie

Użytkownicy systemu iOS od ponad miesiąca bawią się konwersją Jade Empire, czyli klasycznego RPG-a studia BioWare. Teraz gra wreszcie doczekała się wersji na Androida.

Trochę ponad miesiąc temu na iOS-ie zadebiutowało Jade Empire, czyli konwersja wyśmienitego RPG-a studia BioWare. Wtedy twórcy nawet nie zająknęli się na temat wersji androidowej. Okazuje się jednak, że po cichu nad nią pracowali i teraz trafiła ona do sprzedaży w Google Play.

Przypomnijmy, że pierwotnie Jade Empire opracowano z myślą o pierwszej generacji konsoli Xbox. Gra ukazała się w 2005 roku i została bardzo ciepło przyjęta, a dwa lata później w rozszerzonej i ulepszonej formie trafiła na pecety jako Jade Empire: Special Edition. To na tej edycji bazują wersje mobilne, oferując ładniejszą grafikę oraz dodatkową zawartość w porównaniu z pierwowzorem.

Mobilne Jade Empire to pełna konwersja. Nie wycięto, ani nie uproszczono tutaj żadnych elementów. Twórcy dodali jedynie nowy interfejs dotykowy, który zaskakująco dobrze sprawdza się w akcji. Miało to kluczowe znacznie, gdyż była to pierwsza gra RPG studia BioWare oferująca mocno zręcznościowy system walki. Dla tradycjonalistów dostępna jest opcja zabawy na zewnętrznym padzie.

Pomimo jedenastu lat na karku Jade Empire wciąż sprawia wrażenie produkcji bardzo świeżej – a to za sprawą realiów. Autorzy postawili bowiem na krainę fantasy zainspirowaną chińską mitologią, co rzadko zdarza się wśród gier zachodnich deweloperów. Współgra z tym ciekawy system moralności, który zamiast czarno-białego podziału na dobro i zło oferuje filozofię otwartej dłoni, stawiającą na harmonię z światem oraz ścieżkę zaciśniętej pięści, w której priorytetem jest ulepszanie samego siebie oraz swojej sytuacji.

Do realiów dopasowano również system walki, który przypomina uproszczoną wersję mordobić. Gracze mogą korzystać z wielu różnych stylów walki, typów uzbrojenia oraz technik magicznych, a starcia są dynamiczne i efektowne.

Konwersja Jade Empire na iOS-a okazała się udaną produkcją i raczej nie ma powodów by przypuszczać, że w przypadku Androida będzie inaczej. W Google Play gra kosztuje 48 złotych i na obu systemach jest pozbawiona mikropłatności.

Jade Empire w Google Play

Jade Empire w App Store