Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2022, 19:00

Jacek Rozenek znów podłożył głos Geraltowi

Jedną z niespodzianek, jakie przyniesie „next-genowy” patch do Wiedźmina 3, będzie nowe zadanie. W roli Geralta ponownie usłyszymy Jacka Rozenka.

Źródło fot. Wiedźmin 3: Dziki Gon / CD Projekt Red.
i

Przynoszę znakomite wieści dla fanów Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, którzy oczekują na „next-genowy” patch, mający zadebiutować w przyszłym tygodniu. Okazuje się, że usprawnienia wizualne nie będą jego jedyną atrakcją. Jedną z czekających nas nowości jest quest poboczny, na którego potrzeby głosu Geraltowi ponownie użyczył Jacek Rozenek.

Przypomnijmy, że ten polski aktor w 2019 roku doznał udaru mózgu, który spowodował u niego niemal całkowity paraliż prawej części ciała oraz utratę mowy. Do gry szybko wkroczyli rehabilitanci i logopedzi, by Jacek Rozenek mógł z czasem wrócić do pracy przy dubbingowaniu gier (i nie tylko). Niewykluczone, że było to możliwe dopiero we wrześniu 2022 roku.

Teraz wiemy na pewno, że znów użyczył głosu Geraltowi. Jako jeden z pierwszych dowiedział się o tym Michał Mańka, uczestnicząc w specjalnym pokazie, na którym miał okazje pograć przez cztery godziny w „next-genowego” Wiedźmina 3. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat niespodzianek, jakie czekają nas w nadchodzącym patchu, polecam Wam przeczytać pełen ciekawostek artykuł jego autorstwa (link poniżej).

Jeśli zaś chodzi o Jacka Rozenka, został on zapytany przez studio CD Projekt Red o możliwość powrotu do roli Geralta na potrzeby jednego questa. Warto dodać, że od decyzji rodzimego aktora „Redzi” uzależniali to, czy zadanie okrasi dubbing – we wszystkich językach, nie tylko w polskim – czy tylko napisy.

Ku niewątpliwej radości graczy Jacek Rozenek się zgodził. Jego nowe kwestie będziemy mieli okazję usłyszeć, wykonując zadanie, polegające na zdobyciu wiedźmińskiej zbroi inspirowanej serialem Netflixa. Michał Mańka stwierdził, że polski aktor brzmi nieco inaczej niż kiedyś – jestem jednak przekonany, iż nie tylko jemu zrobiło się cieplej na sercu, mogąc ponownie usłyszeć Jacka Rozenka w roli Geralta.

My będziemy mieli taką okazję 14 grudnia. „Next-genowy” patch do Wiedźmina 3 będzie dostępny za darmo dla posiadaczy gry na PC, PS5 i XSX/S.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej