Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 kwietnia 2021, 13:47

Wiemy, ile odcinków będzie miał serial o następczyni Iron Mana i kto jest scenarzystą

Wiemy już, kto odpowie za scenariusz Ironheart. Historią następczyni Iron Mana zajmie się Chinaka Hodge.

Prace nad nowym superbohaterskim serialem Disney+ nabierają tempa. Wiemy już, kto odpowie za scenariusz Ironheart. Portal Variety poinformował, że produkcją przedstawiającą losy następczyni Iron Mana zajmie się Chinaka Hodge. Do tej pory pracowała ona przy kilku krótkometrażowych projektach oraz serialach Snowpiercer i Niesamowite historie. Oprócz tego jest ona także poetką i scenarzystką sztuk teatralnych.

Chinaka Hodge ma rozpocząć prace jeszcze w maju. Serial Ironheart przedstawi historię Riri Williams. Jest ona genialną wynalazczynią, która w okresie studiów zbudowała własnymi siłami pancerz wspomagany wzorowany na zbroi Iron Mana. Po śmierci Tony’ego Starka zajęła jego miejsce i kontynuowała działalność jako opancerzona superbohaterka.

Wiemy ile odcinków będzie miał serial o następczyni Iron Mana i kto jest scenarzystą - ilustracja #1

W rolę Riri wcieli się Dominique Thorne znana między innymi z nagrodzonego Oscarem Judas and the Black Messiah. Na razie nie ujawniono, na kiedy zaplanowana jest premiera produkcji. Wiemy jednak, ile odcinków zajmie historia nowej bohaterki. Według serwisu The Hollywood Reporter w planach jest sześć epizodów serialu.