Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2021, 13:04

Aż 15 graczy w Among Us w jednym lobby - co przyniesie nowy patch

Nadchodząca aktualizacja do gry Among Us od studia Innersloth przyniesie kilka zaskakujących nowości. Jak dotąd najbardziej imponująca z nich to większa maksymalna liczba graczy, która sięgnie aż 15 osób na sesję.

Po ostatniej, dość długo wyczekiwanej aktualizacji „The Airship” do gry detektywistycznej Among Us, prace nad produkcją znacznie przyspieszyły i twórcy regularnie starają się nas informować o zbliżających się nowościach. Na kolejną zajawkę większych zmian we flagowym tytule studia Innersloth musieliśmy czekać niecały miesiąc i mimo że o nadchodzącym patchu nie wiemy jeszcze wiele, to wydaje się on być dość interesujący. Zaczynając od czegoś co zarówno budzi wątpliwości, ale i intryguje, czyli powiększone lobby gry z 10 do 15 graczy, przez nowe kolory dla załogi, aż po ulepszenie grafiki i przerobienie niektórych okien w grze.

Jeśli o tym pomyśleć, to wszystkie powyższe atrakcje jakoś się ze sobą wiążą. W końcu gra przystosowana była do maksymalnie 10 osób, więc większa liczba graczy oznacza też potrzebę wprowadzenia bardziej urozmaiconej palety barw. Twórcy przyznają, że ciężko znaleźć odcienie, które wyróżniają się odpowiednio mocno na tle pozostałych opcji, w związku z czym prowadzą aktualnie burze mózgów nad nowym sposobem identyfikacji niż tylko za pomocą kolorów postaci. Ma to pomóc nie tylko regularnym uczestnikom zabawy, ale w szczególności tym dotkniętym ślepotą barw.

Pojawiło się też zapotrzebowanie na odświeżenie co niektórych okien w grze. Przykładowo: na aktualnym ekranie spotkania idealnie mieści się dziesięcioosobowa załoga, więc twórcy zmuszeni są dołożyć „kilka krzeseł” dla dodatkowej piątki. Zrodziła się więc prototypowa wersja nowego „menu meetingów”. Jest to jedynie projekt alfa, ale za to wygląda obiecująco. Oczywiście odświeżenia będą wymagały też inne podobne zakładki.

Aż 15 graczy w Among Us w jednym lobby - co przyniesie nowy patch - ilustracja #1
Twórcy zaznaczają, że wygląd okna może jeszcze ulec zmianie.

Twórcy wspominają też o drobnym przerobieniu oprawy graficznej. Nic specjalnego - bardziej estetyczne linie oraz niewielkie zmiany, które uczynią grę bardziej „nowoczesną”, jednak bez jakiegokolwiek odejścia od obecnego kierunku artystycznego. Ta zmiana ma przede wszystkim ułatwić zespołowi Among Us animowanie postaci oraz innych obiektów.

Całość wydaje się naprawdę intrygująca, zwłaszcza pod względem zwiększonego maksymalnego limitu graczy. Zastanawiająca jest sprawa pozostałych map w grze, ponieważ Airship będzie idealnie dostosowany do 15 graczy, jednak Skeld czy Mira HQ są dość ciasne jak na taką liczbę osób. Ciekawym tematem jest też opcja na kolejny zastrzyk popularności dla Among Us, chociażby za sprawą streamerów, którym takie lobby może szczególnie przypaść do gustu.

Twórcy nie podali jeszcze daty pojawienia się aktualizacji, jednak wspominają o bardziej konkretnych informacjach, które mają ukazać się z początkiem maja.