Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2017, 10:50

Inspirowany twórczością H. R. Gigera horror Scorn trafił na Kickstartera - zobacz gameplay

Serbskie studio Ebb Software rozpoczęło zbiórkę na Kickstarterze, by uzyskać fundusze potrzebne na doszlifowanie horroru Scorn - podzielonej na dwie części produkcji, inspirowanej twórczością szwajcarskiego artysty H. R. Gigera. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, pierwszy epizod zadebiutuje w przyszłym roku.

Fundusze zdobyte poprzez współpracę z firmą Humble Bundle najwidoczniej nie wystarczyły twórcom gry Scorn. Serbskie studio Ebb Software rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze; deweloperzy twierdzą, że pozyskana w ten sposób kwota posłuży im do doszlifowania tych elementów, z których nie są w pełni zadowoleni. Minimalny cel kampanii, która zakończy się 10 października, to 150 tysięcy euro. Twórcy zapowiedzieli przy tym, że jeśli zbiórka się powiedzie, pierwsza z dwóch części Scorn zostanie wydana w przyszłym roku.

Fani sztuki H. R. Gigera mogą szykować portfele. - Inspirowany twórczością H. R. Gigera horror Scorn trafił na Kickstartera - zobacz gameplay - wiadomość - 2017-09-06
Fani sztuki H. R. Gigera mogą szykować portfele.

Osoby, które wesprą grę na Kickstarterze, mogą liczyć nie tylko na upominki od twórców – m.in. koszulki, winylowe płyty ze ścieżką dźwiękową czy artbooki – ale także na wersję demonstracyjną tytułu, która ma zostać udostępniona przed końcem kampanii. Deweloperzy przedstawili także cele dodatkowe, na wypadek, gdyby zbiórka cieszyła się większą popularnością. Jeśli osiągnie ona pułap 175 tysięcy euro, ekipa Ebb Software zaprojektuje bonusowy poziom, wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości. Zdobycie 200 tysięcy zespół uczci poprzez dodanie dwóch dodatkowych rodzajów wrogów, a w przypadku przekroczenia granicy ćwierci miliona euro w grze pojawią się nowe lokacje oraz zawartość. Aby zachęcić graczy do wsparcia zbiórki, twórcy zaprezentowali także niemal ośmiominutowy fragment rozgrywki, który możecie zobaczyć poniżej.

Jak zapewniają twórcy, pierwsza z dwóch części Scorn jest już na końcowym etapie produkcji i powinna trafić do graczy w 2018 roku; sukces lub fiasko kampanii na Kickstarterze może wpłynąć na datę premiery. Wygląda jednak na to, że Serbowie nie powinni mieć problemów ze zdobyciem wyznaczonej kwoty – ich zbiórka rozpoczęła się zaledwie kilka godzin temu i choć jeszcze nie zdążyła nabrać rozpędu, regularnie otrzymuje kolejne wpłaty.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Scorn
  2. Kampania gry Scorn w serwisie Kickstarter

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

więcej