Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2020, 19:50

autor: Vergil

Inspirowana Half-Life gra Industria zabierze nas do świata równoległego

Gracze spragnieni gier pokroju serii Half-Life oraz ci, których zaintrygowało Atomic Heart, powinni zwrócić uwagę na FPS-a pod tytułem Industria, który w przyszłym roku trafi na PC. Autorzy podzielili się szczegółami na temat fabuły i rozgrywki; poznaliśmy też wymagania sprzętowe.

W SKRÓCIE:
 1. Industria to FPS, który zabierze nas do alternatywnej rzeczywistości;;
 2. głównym źródłem inspiracji dla twórców były gry Half-Life 2 oraz Portal 2, jednak widać tu naleciałości z intrygującego Atomic Heart;
 3. gra będzie działać w oparciu o technologię Unreal Engine 4; poznaliśmy też jej wymagania sprzętowe.

Firma Headup Games zapowiedziała FPS-a pod tytułem Industria, który zabierze nas w podróż do równoległego świata. Nad produkcją pracuje niezależne studio Bleakmill i choć wśród źródeł inspiracji deweloperzy wymieniają gry Half-Life 2 oraz Portal 2, opublikowane przez wydawcę materiały budzą skojarzenia również z intrygującym Atomic Heart. Tytuł zmierza na komputery osobiste, a zadebiutuje w przyszłym roku. Poniżej znajdziecie pierwsze szczegóły na temat jego fabuły i rozgrywki, jednak na dobry początek obejrzyjmy klimatyczny zwiastun.

Akcja gry Industria rozpoczyna się 9 listopada 1989 roku. Wraz z upadkiem muru berlińskiego w stolicy Niemiec zapanowała euforia, ale też chaos. Główna bohaterka gry przybywa na wezwanie swojego przyjaciela do państwowego ośrodka badawczego, gdzie trwa akcja niszczenia dowodów po tajnym projekcie. Kiedy wychodzi na jaw, że Walter przepadł bez śladu, protagonistka rozpoczyna jego rozpaczliwe poszukiwania, które prowadzą ją do alternatywnej rzeczywistości. W owym surrealistycznym świecie maszyn parowych niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem, a tajemnica goni tajemnicę.

Industria ma nam zapewnić zabawę na około cztery godziny. Przemierzając zróżnicowane, mniej lub bardziej surrealistyczne lokacje, będziemy walczyć z mechanicznymi przeciwnikami przy użyciu czterech różnych broni (w nasze ręce trafi między innymi kilof, pistolet czy strzelba). Na tle większości innych przedstawicieli gatunku tytuł będzie wyróżniał całkowity brak celownika oraz „niepotrzebnych dodatków”; wszystko po to, by nic nie przeszkadzało nam w „zanurzeniu” w świecie gry.

Inspirowana Half-Life gra Industria zabierze nas do świata równoległego - ilustracja #1
Tylko na pierwszy rzut oka równoległa rzeczywistość z gry Industria wygląda podobnie do naszej.

Industria będzie działać w oparciu o technologię Unreal Engine 4 i trzeba przyznać, że prezentuje się przyjemnie dla oka. Autorzy opublikowali też jej wymagania sprzętowe, które czekają na Was poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8.1, 10
 2. Procesor: dwurdzeniowy, 3.2 GHz
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 660, Radeon R7 370 lub inna z 2 GB VRAM
 5. DirectX: DirectX 10
 6. Wolne miejsce na dysku: 15 GB

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8.1, 10
 2. Procesor: czterordzeniowy, 3.2 GHz
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: GeForce 970, Radeon RX 580 lub inna z 4 GB VRAM
 5. DirectX: DirectX 11
 6. Wolne miejsce na dysku: 15 GB
 1. Oficjalna strona internetowa gry Industria
 2. Industria na platformie Steam