Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2021, 14:49

autor: Qskan

Huragan Ida w Microsoft Flight Simulator - gracz przeżył szok po zmianie pogody

Kilkanaście godzin temu do wybrzeża Luizjany w USA dotarł potężny huragan Ida. Po włączeniu pogody na żywo gracze Microsoft Flight Simulator byli w stanie poczuć na własnej skórze siłę żywiołu.

W tym momencie stan Luizjana na południowym wybrzeżu USA zmaga się ze skutkami niszczycielskiego huraganu Ida, który uderzył kilkanaście godzin temu. Żywioł dotarł do Nowego Orleanu, gdzie przez kilka godzin siał spustoszenie; prędkość wiatru dochodziła nawet do 300 km/h. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa, a obfite opady deszczu wraz z falą sztormową spowodowały zagrożenie powodzią. O destrukcyjnej sile huraganu mógł się przekonać jeden z graczy Microsoft Flight Simulator, który w trakcie swojego przelotu nad Nowym Orleanem włączył opcję „pogoda na żywo”. Po jej aktywacji gra odtwarza panujące aktualnie warunki pogodowe.

Użytkownik MmmMmmmRyan podzielił się nagraniem z lotu w środku huraganu na forum Reddit:

Lot redditowicza, jak można było się spodziewać, zakończył się szybką kraksą z powodu niekorzystnych warunków, co pokazuje, że z naturą nie ma żartów. Z huraganem musiał zmagać się również inny gracz, który podchodził do lądowania.

Najbardziej imponujący widok pokazał jednak użytkownik ColoradoRMN, który w swoim materiale z Microsoft Flight Simulator nagrał przelot przez oko cyklonu w momencie, gdy Ida dopiero rozpędzała się nad oceanem. Co prawda symulacja nie oddaje w stu procentach rzeczywistych warunków pogodowych, ale można założyć, że odwzorowano je ze sporą dozą precyzji.

Jak się okazuje, zlokalizowanie Idy wcale nie było takie proste; w komentarzach pod filmem autor nagrania wyjaśnia:

Ponieważ jest to pogoda na żywo i warunki się zmieniają, nie jest to takie proste, jak się wydaje. Myślę też, że widoczność zbliżająca się do zera w ciągu ostatnich 6-10 godzin dodatkowo utrudnia to zadanie. Burza miała lepszą wykrywalność radarową w zielonych i czerwonych obszarach, jak również przy przechodzeniu z czerwonych do fioletowych w rejonach, które oblatywałem. Jednak warunki się zmieniły i obecnie burza produkuje znacznie więcej deszczu, a jej „żywotność” jest bliska zeru.

-użytkownik ColoradoRMN.

W tym momencie huragan Ida osłabł do kategorii burzy tropikalnej, a prędkość wiatru spadła do ok. 100 km/h, co nie znaczy, że niebezpieczeństwo całkowicie minęło – zarówno w realnym świecie, jak i dla lotników w MSFS.