Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 sierpnia 2021, 14:45

autor: Edyta Jastrzębska

I Ty możesz być Nicolasem Cage’em. Powstały maski aktora na sprzedaż

Fan stworzył hiperrealistyczne maski Nicolasa Cage’a. Może je nabyć trzydziestu szczęśliwców.

Czy kiedykolwiek pomyśleliście o tym, by wyglądać jak Nicolas Cage? Jeśli tak, to właśnie pojawiła się okazja, żeby zrealizować to marzenie. Jak podaje portal JoBlo, nieliczni szczęśliwcy mogą zakupić limitowaną, hiperrealistyczną maskę Nicolasa Cage’a, która powstała w oparciu o jego wygląd w filmie Mandy.

Jej twórcą jest artysta Rubber Larry, który zawodowo zajmuje się tworzeniem masek na potrzeby filmów. W opisie aukcji, zamieszczonej na stronie Legion M, przybliżono proces powstania gadżetu:

Każda maska została ręcznie wykonana przez Larry’ego, który z dokładnością odtworzył wygląd Nicolasa Cage’a ze zdjęć i kadrów z filmu. Odlane z najwyższej jakości gumy lateksowej maski, które są grube, ale delikatne i wygodne, zostały sprawdzone, przycięte, a następnie zagruntowane, pomalowane i uszczelnione gumą silikonową dla zachowania realizmu, trwałości i długowieczności. […] Przy każdej masce przywiązano największą wagę do detali, począwszy od odcienia skóry poprzez znajdującą się na niej krew, aż po starannie ułożone, wystylizowane i przycięte włosy.

Do maski dołączona jest tematyczna podstawa, która także została wykonana przez Rubber Larry’ego. Jak podano w ogłoszeniu, powstanie tylko trzydzieści takich masek. Dziesięć z nich już jest gotowych do wysyłki. Po tym jak znajdą one nabywców, pozostałe dwadzieścia będzie można zamówić w przedsprzedaży.

I Ty możesz być Nicolasem Cage’em. Powstały maski aktora na sprzedaż - ilustracja #1
I Ty możesz być Nicolasem Cage’em. Powstały maski aktora na sprzedaż - ilustracja #2
I Ty możesz być Nicolasem Cage’em. Powstały maski aktora na sprzedaż - ilustracja #3

Ile trzeba zapłacić, żeby wejść w posiadanie maski Nicolasa Cage’a? Cena jest wysoka, bo wynosi 1999 dolarów (niemal 8 tys. złotych bez podatku VAT).

  1. Nicolas Cage opowiada, dlaczego boi się Hollywood