Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2014, 11:00

autor: Adrian Werner

Hover: Revolt of Gamers - zapowiedziano platformówkę FPP łączącą elementy Mirror's Edge i Jet Set Radio

Studio Midgar ujawniło pierwsze konkrety oraz materiały graficzne z gry Hover: Revolt of Gamers. Gra będzie pierwszoosobową platformówką z rozbudowanym system trików, która pozwoli swobodnie podróżować po futurystycznym mieście.

Niezależne studio Midgar umieściło swoje debiutanckie dzieło Hover: Revolt of Gamers na usłudze Steam Greenlight, mając nadzieję, że dzięki oddanym na projekt głosom użytkowników uda mu się trafić do sprzedaży na serwisie firmy Valve. Dzięki temu poznaliśmy pierwsze konkrety na temat tej gry oraz mogliśmy obejrzeć premierowy zwiastun. Autorzy opisują swoją produkcję jako skrzyżowanie Jet Set Radio oraz Mirror's Edge, w którym będziemy eksplorowali futurystyczne miasta za pomocą specjalnego kombinezonu znacznie zwiększającego możliwości ruchowe postaci i pozwalającego na wykonywanie szalonych akrobacji oraz trików. Gra powstaje na razie wyłącznie z myślą o pecetach i ma zadebiutować pod koniec tego roku.

Akcja osadzona zostanie w wielkiej metropolii, którą kontroluje bezwzględny Burmistrz. Tłamsi on wolność obywateli i za jedno z głównym zagrożeń dla swojej władzy widzi gry. Dlatego nakazał służbom bezpieczeństwa skonfiskowanie wszystkich konsol oraz innych urządzeń służących do grania. Każdy, kto próbował się temu sprzeciwić został szybko pozbawiony wolności. Gracze wcielą się w podróżników z alternatywnego świata, którzy po przybyciu do miasta postanawiają obalić dyktatora.

Hover: Revolt of Gamers - zapowiedziano platformówkę FPP łączącą elementy Mirror's Edge i Jet Set Radio - ilustracja #1

W Hover: Revolt of Gamers akcję obserwować będziemy z oczu postaci, a sercem rozgrywki ma być platformówkowy system parkuru, pozwalający na szybkie podróżowanie po mieście i płynne pokonywanie przeszkód. Dzięki kombinezonom będziemy mogli skakać znacznie dalej niż zwykli ludzie oraz bezpiecznie lądować z większych wysokości. Jednocześnie pojawi się system trików nagradzanych punktami. Za ich pomocą zaimponujemy mieszkańcom miasta oraz zwerbujemy ich do ruchu oporu i każdym nowym nabytkiem będziemy mogli potem zagrać. Nie zabraknie także systemu rozwoju postaci.

Poza popisywaniem się akrobacjami zajmiemy się także uwalnianiem uwięzionej ludności cywilnej oraz odzyskiwaniem zarekwirowanych konsol. Odniesienie sukcesu w grze utrudni obecność w mieście licznych dronów, które po dostrzeżeniu gracza rzucą się za nim w pościg. Poza trybem solo dostępne będą także rozgrywki multiplayer. W Hover: Revolt of Gamers będziemy mogli bawić się zarówno za pomocą myszki oraz klawiatury, jak i pada, a dodatkową atrakcją ma być wsparcie okularów VR Oculus Rift. Co godne pochwały, twórcy przewidują polską wersję językową.

  1. Hover: Revolt of Gamers na Steam Greenlight