Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2014, 11:03

Horizon - kolejne informacje o nowej grze twórców Killzone

Wyciekły kolejne informacje na temat RPG akcji autorstwa studia Guerrilla Games, roboczo nazwanego Horizon. Za pośrednictwem osoby pracującej nad grą dowiedzieliśmy się pierwszych szczegółów na temat przedstawionej historii oraz rozgrywki.

Niedawno okazało się, że Guerrilla Games, studio, które stworzyło popularną serię FPS-ów Killzone, pracuje nad nowym tytułem o roboczej nazwie Horizon. Pierwsze grafiki koncepcyjne pokazywały rudowłosą protagonistkę oraz roboty przypominające dinozaury, jednak dopiero teraz – za pośrednictwem osoby, która pracowała nad grą - dowiedzieliśmy się, jaki sens w całej historii będzie mieć to połączenie.

Horizon, czyli prehistoria spotyka Transformersy. /Źródło: A9VG - Horizon - kolejne informacje o nowej grze twórców Killzone - wiadomość - 2014-09-18
Horizon, czyli prehistoria spotyka Transformersy. /Źródło: A9VG

Horizon rzuci nas w postapokaliptyczną przyszłość, w której roboty wyewoluowały w formy przypominające zwierzęta – największe z nich to właśnie wspomniane dinozaury. Nasza cywilizacja upadła, a ludzie powrócili do struktur plemiennych i życia w jaskiniach, tworząc uzbrojenie oraz ekwipunek z części maszyn. Widoczna na grafikach koncepcyjnych rudowłosa dziewczyna to łowczyni, zafascynowana badaniem pozostałości po bardziej rozwiniętej kulturze. Guerrilla Games nie celuje więc w realistyczną opowieść – ale trzeba przyznać, że możliwość odkrycia ruin jakiejś współczesnej metropolii człowiekiem prehistorycznym to wyjątkowo kusząca wizja. Szczególnie, jeśli występują w niej dodatkowo robo-dinozaury.

Starcia z wielkimi maszynami będą esencją Horizon. /Źródło: A9VG - Horizon - kolejne informacje o nowej grze twórców Killzone - wiadomość - 2014-09-18
Starcia z wielkimi maszynami będą esencją Horizon. /Źródło: A9VG

Ujawniono także pierwsze informacje na temat samej rozgrywki. Gra skupiona będzie na kampanii, choć pojawi się także kooperacja oparta na klasach postaci, a ogromny otwarty świat, w którym zobaczymy zarówno wysuszone sawanny, jak i mroźne tundry, ma swoją różnorodnością dorównywać Wiedźminowi. Horizon pozwoli nam na funkcjonowanie w plemiennych strukturach, podbijanie wrogich osad oraz tworzenie własnych broni ze znalezionych części maszyn. Jedną ze szczególnych cech rozgrywki ma być możliwość skonstruowania łuku linowego i wspinania się z jego pomocą na grzbiety robo-dinozaurów – lepszej okazji na poczucie się jak prehistoryczny Luke Skywalker w bitwie o Hoth może już nie być.

Polowania na gigantyczne roboty prehistorycznymi sposobami zapowiadają się emocjonująco. /Źródło A9VG - Horizon - kolejne informacje o nowej grze twórców Killzone - wiadomość - 2014-09-18
Polowania na gigantyczne roboty prehistorycznymi sposobami zapowiadają się emocjonująco. /Źródło A9VG

Przy okazji z chińskiej strony A9VG wyciekła kolejna grafika koncepcyjna, przedstawiająca łowców próbujących obalić jakieś potężne stworzenie – możecie zobaczyć ją powyżej. Gra, będąca RPG akcji, ma zostać oficjalnie zapowiedziana podczas przyszłorocznego E3, jednak jeśli nowe informacje będą pojawiać się w takim tempie, już wkrótce firma Sony może zostać zmuszona do zmienienia tych zamiarów. Premiera Horizon – o ile to właśnie tej nazwy zdecydują się użyć twórcy – jest wstępnie planowana na jesień 2015 roku, ekskluzywnie dla posiadaczy PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Guerrilla Games