Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2016, 15:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Homefront: The Revolution ukaże się w Europie 20 maja

Firma Deep Silver potwierdziła niedawne plotki głoszące premierę gry Homefront: The Revolution 17 maja. Tytuł zadebiutuje w tym dniu w USA, a 20 maja trafi do Europy. Ponadto w lutym użytkownicy konsoli Xbox One będą mogli wziąć udział w beta-testach.

Kilka dni temu donosiliśmy o niepotwierdzonej, ale bardzo prawdopodobnej dacie premiery pierwszoosobowej strzelanki Homefront: The Revolution od zespołu Deep Silver Dambuster Studios. Informacja ta okazała się prawdą i dziś firma Deep Silver, wydawca produkcji, ujawniła, że tytuł wyląduje na amerykańskim rynku, w wersji na konsole PlayStation 4, Xbox One i komputery PC, 17 maja. Europejczycy tradycyjnie poczekają trzy dni dłużej. Przy okazji zaprezentowano nowy, widoczny powyżej zwiastun oraz ujawniono, że lutym odbędzie się zamknięta beta gry. By się do niej załapać, należy udać się w to miejsce i podać kilka podstawowych danych. Testy przeznaczone będą wyłącznie dla posiadaczy Xboksa One.

Homefront: The Revolution będzie można sprawdzić w ramach bety, ale tylko na Xboksie One. - Homefront: The Revolution ukaże się w Europie 20 maja - wiadomość - 2016-01-12
Homefront: The Revolution będzie można sprawdzić w ramach bety, ale tylko na Xboksie One.
Homefront: The Revolution ukaże się w Europie 20 maja - ilustracja #3

Homefront: The Revolution to kontynuacja gry Homefront z 2011 roku. Produkcja opowiada o fikcyjnym konflikcie Stanów Zjednoczonych z Koreą Północną. Podobnie jak w drugiej części serii, tak i w jedynce wcielamy się w członka ruchu oporu, walczącego z okupantami. Tytuł okazał się niezbyt porywającą produkcją, ale cieszył się sporą popularnością (ponad 2,5 mln egzemplarzy wysłanych do sklepów).

Akcja Homefront: The Revolution rozegra się w Filadelfii w roku 2029. Okupowane przez siły Korei Północnej miasto podzielone jest na kilka stref, a gracze trafią do najgorszej z nich – żółtej. Mieszkający w niej cywile żyją w ciągłym strachu, gdyż są nieustanie kontrolowani przez wrogie siły. Jako członek ruchu oporu będziemy robili co w naszej mocy, by utrudnić robotę okupantom. Do naszych zadań należeć ma m.in. wyłączanie zabezpieczeń, niszczenie ważnych celów, eliminowanie wysokich stopniem żołnierzy, a w razie konieczności bronienie cywilów.

Produkcja pierwotnie powstawała pod skrzydłami firmy THQ, gdzie za pracę odpowiadało studio Crytek UK. Koniec końców w posiadanie marki weszła firma Deep Silver, która przekazała pracę nowemu studiu Deep Silver Dambuster, złożonemu w większości z byłych deweloperów Cryteka.