Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2013, 09:05

autor: Góral

Homefront 2 - wyciekło nagranie z wczesnej wersji gry

O Homefront 2 nie słyszeliśmy od czasu przejęcia praw do marki przez firmę Crytek. Do sieci trafiło jednak nagranie pochodzące z wczesnej wersji gry, dzięki czemu wiemy, że w dalszym ciągu znajduje się ona w produkcji.

Do sieci wyciekło nagranie prezentujące bardzo wczesną wersję gry Homefront 2, która powstaje w brytyjskim oddziale firmy Crytek. Jest to swego rodzaju potwierdzenie, że projekt nie został porzucony, gdyż od czasu przejęcia praw do marki od koncernu THQ nie pojawiły się żadne informacje na temat nadchodzącej produkcji.

Według opisu nagrania na serwisie YouTube, Homefront 2 szykowany jest z myślą o konsoli Xbox One. Sam materiał nie pokazuje niczego szczególnego, a jego jakość pozostawia sporo do życzenia. Możemy jednak zobaczyć poruszanie się pojazdami czy też strzelanie z wybranych broni.

O kontynuacji popularnej gry nie wiemy niemal nic. Nieistniejący już koncern THQ postanowił w 2011 roku powierzyć pracę na „dwójką” firmie Crytek. Miało to zapewnić wysoką jakość tytułu, z którym wiązano wielkie nadzieje. W międzyczasie wydawca jednak zbankrutował, a prawa do marki przejął deweloper. Niestety do tej pory nikt nie ujawnił żadnych konkretnych informacji.

Homefront 2 - wyciekło nagranie z wczesnej wersji gry - ilustracja #1Homefront to pierwszoosobowa strzelanka wypuszczona na rynek w marcu 2011 roku. Gra zebrała bardzo mieszane opinie, jednak i tak udało się jej osiągnąć przyzwoity wynik na serwisie Metacritic, wynoszący 70 punktów. U nas eJay był nieco surowszy, wystawiając produkcji studia Digital Extremes 5,5 punktów w dziesięciostopniowej skali. Tytuł okazał się jednak dość dużym sukcesem sprzedając się w ponad 2,6 mln egzemplarzy.