Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2023, 19:18

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Wiemy, kiedy dokładnie zagramy w Hogwarts Legacy; wyciekła mapa świata

Niedługo osoby, które zakupiły Hogwarts Legacy, będą mogły wypróbować grę przedpremierowo – wiemy, kiedy dokładnie ruszy wczesny dostęp i odbędzie się oficjalna premiera. Ponadto do sieci wyciekła cała mapa świata.

Źródło fot. hogwartslegacy.com
i

Premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych gier 2023 roku jest tuż za rogiem. Gracze, którzy zdecydowali się na przedpremierowy zakup Hogwarts Legacy w Edycji Deluxe, będą mogli rozpocząć przygodę w znanej szkole magii już 72 godziny przed oficjalnym debiutem gry. Twórcy właśnie poinformowali, w jakich godzinach ruszy wczesny dostęp.

Kiedy wczesny dostęp?

Przedpremierowo w Hogwarts Legacy na konsolach PS5 oraz Xbox Series X/S będzie można zagrać 7 lutego od północy. Pecetowcy zaś otrzymają dostęp do gry o godzinie 19:00 tego samego dnia. Warto zaznaczyć, że tyczy się to wyłącznie posiadaczy cyfrowej wersji Hogwarts Legacy.

Pozostali muszą obejść się smakiem do oficjalnej premiery, czyli do 10 lutego do północy (na wyżej wymienionych konsolach) i do 19:00 (na PC-tach). Na PS4 oraz XOne Hogwarts Legacy wyjdzie 4 kwietnia, a na Nintendo Switchu – 25 lipca.

Wyciek mapy świata

Hogwarts Legacy przedwcześnie trafiło do rąk niektórych graczy, przez co gra mierzy się z wieloma wyciekami. I chociaż spora część z nich nie zawiera spoilerów (np. informacje o długości produkcji czy liczbie misji pobocznych), to nie jest tak w przypadku krążących po sieci nagrań prezentujących mapę świata. Okazuje się, że obszar gry jest naprawdę spory.

  1. Wyciek mapy świata Hogwarts Legacy zobaczysz tutaj

Spojrzenie na mapę Hogwarts Legacy udostępnił użytkownik Reddita o ksywce timhanz i chociaż oryginalny materiał został usunięty, to w jego miejsce pojawiają się kopie oraz materiały od innych osób. Między innymi serwis Insider Gaming podzielił się filmikiem przedstawiającym mapę w grze w niemieckiej wersji językowej.

Teren, po którym będzie mógł przemieszczać się gracz, do małych nie należy. Hogwart i Hogsmeade to dwa największe obszary w grze – na szczęście na mapie widać sporo znaczników, które mogą być punktami szybkiej podróży, co znacznie ułatwi przemieszczanie się. Sama mapa zaś wygląda dość intrygująco przez kolorowe modele 3D budynków, które można obracać.

Nie jest to pierwsze spojrzenie na mapę Hogwarts Legacy – wcześniej mogliśmy zobaczyć jej fragmenty chociażby w oficjalnych materiałach udostępnianych przez twórców.

  1. Hogwarts Legacy – oficjalna strona