Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2023, 16:00

Długość rozgrywki Hogwarts Legacy częścią sporego wycieku

Poznaliśmy przybliżoną długość gry Hogwarts Legacy. Jest to element obszernego wycieku, który zdradza m.in. wiele informacji o misjach głównych i pobocznych.

Źródło fot. Warner Bros. Interactive Entertainment.
i

Do premiery wyczekiwanego Hogwarts Legacy na PC, PS5 i XSX/S pozostały już tylko dwadzieścia cztery dni. Wprawdzie studio Avalanche Software i firma Warner Bros. regularnie publikują fragmenty gameplayu oraz inne materiały z gry, ale nie odpowiadają one na pytania, które najbardziej nurtują graczy.

Część pożądanych informacji wyciekła jednak do sieci w nocy z poniedziałku na wtorek (czasu polskiego). Większość z nich pochodzi ponoć z oficjalnego artbooka gry – pojedyncze strony opublikował na Twitterze użytkownik o pseudonimie Bigby (@ManwithSecrets_). Jeśli chcecie, możecie je zobaczyć tutaj.

Najważniejsze rewelacje z wycieku zebrał natomiast moderator subreddita r/GamingLeaksAndRumours posługujący się ksywką Spheromancer. Ich streszczenie znajdziecie poniżej.

Hogwarts Legacy – długość gry

 • Hogwarts Legacy ma zaoferować kampanię fabularną trwającą około 35 godzin.
 • „Wymaksowanie” gry ma jednak zająć dwa razy tyle czasu – ok. 70 godz.
 • Mało tego – gracze mogą zechcieć przejść produkcję wielokrotnie, dołączając do różnych domów Hogwartu.

Hogwarts Legacy – misje główne

 • To ostatnie ma być sensowne o tyle, że główne zadania wykonywane w każdym z nich będą nieco inne, np. należąc do jednego z domów, gracz odwiedzi więzienie w Azkabanie, czego nie doświadczy w pozostałych.
 • Wizyta w Azkabanie może oznaczać, że będzie można nauczyć się zaklęcia Patronusa, lecz na tę chwilę jest to jedynie domysł.

Hogwarts Legacy – misje poboczne

 • W grze natrafimy rzekomo na wiele ciekawych misji pobocznych, w tym trzy związane bezpośrednio z wątkiem głównym i poszczególnymi domami (Ravenclaw został ponoć z jakiegoś powodu pominięty).
 • Zadanie ekskluzywne dla wersji gry na PS4 i PS5 również jest rzekomo interesujące – do tego stopnia, że w miarę możliwości zaleca się granie właśnie w tę edycję.
 • Śmiertelne zaklęcie Avada Kedavra ma być możliwe do poznania dzięki jednej z misji pobocznych dostępnych po zakończeniu wątku głównego.
 • Hogwarts Legacy zaoferuje ponoć około 100 zróżnicowanych zagadek Merlina.
 • Co istotne, zaleca się ponoć kończyć możliwe dużo misji pobocznych przed kontynuowaniem wątku głównego (czyżby wymagany był grind, jak choćby w Assassin’s Creed: Odyssey?).

Hogwarts Legacy – Quidditch i inne aktywności

 • Rozgrywek Quidditcha jako takich nie uświadczymy – wiemy to od pewnego czasu – da się jednak latać na miotle w okolicy Hogwartu (nie wybierzemy się na niej np. do wioski Hogsmeade).
 • To ostatnie dotyczy również podróżowania na różnego rodzaju wierzchowcach.
 • W grze da się ponoć złapać feniksa.

Na koniec pragnę przypomnieć o dwóch rzeczach. Przede wszystkim o pełnych wymaganiach sprzętowych pecetowej wersji Hogwarts Legacy, które poznaliśmy w zeszłym tygodniu. Po drugie, o tym, że wersje gry na PlayStation 4, Xboxa One i Switcha ukażą się z opóźnieniem względem tych na PC, PS5 oraz XSX/S. Na PS4 i XOne produkcja wyjdzie 4 kwietnia, natomiast na konsolkę Nintendo – 25 lipca.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej