Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2022, 09:24

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Hogwarts Legacy z zawartością dla PlayStation, reakcja graczy nie mogła być inna

Fani wyczekujący premiery Hogwarts Legacy nieco zdziwili się na wieść, że gra posiada zawartość ekskluzywną dla konsol PlayStation. Wielu z nich jest niezadowolonych z braku wcześniejszych informacji.

Hogwarts Legacy nieco zdziwiło graczy. Na stronie gry w PlayStation Store możemy przeczytać, że wersja na konsole Sony posiada ekskluzywne zadanie. Tę informację na Twitterze potwierdził również Chandler Wood z Avalanche Software.

Zadanie dostępne tylko na PlayStation

Na ten moment nie znamy szczegółów dotyczących zadania. Wood zapewnił jednak, że więcej informacji na ten temat ma pojawić się już niedługo.

Hogwarts Legacy z zawartością dla PlayStation, reakcja graczy nie mogła być inna - ilustracja #1
Felix Felicis dostępny będzie dla wszystkich przedpremierowych kopii Hogwarts Legacy. Źródło: Twitter

Ponadto przedpremierowe zamówienia gry w wersji na PlayStation otrzymają w prezencie przepis na miksturę Felix Felicis. Dla osób nieobeznanych z uniwersum Harrego Pottera wyjaśniamy, że jest to eliksir, który gwarantuje pomyślność na chwilę po jego wypiciu.

Zaś pre-order Hogwarts Legacy na innych platformach zagwarantuje Wam jedynie dostęp do onyksowego hipogryfa pod wierzch.

Fani nie są zadowoleni

Trudno się dziwić tej reakcji. Osoby, które z niecierpliwością wyczekują na grę, nie rozumieją dlaczego Avalanche Software nie poinformowało ich o takim zabiegu wcześniej.

Sytuacji nie polepsza fakt, że jeśli chcielibyście kupić PS5 specjalnie dla Hogwarts Legacy, to musicie się zmierzyć z dodatkowymi kosztami, ponieważ cena konsoli niedługo pójdzie w górę. Z kolei PS4 niedługo przestanie być produkowane.

Yikes... Gatekeeping pewnej zawartości na konkretną konsolę, kiedy to było reklamowane jako tytuł cross-platformowy przez dwa lata.

Wiem, że jesteś tylko pośrednikiem w komunikacji, to niepojęte. Powinno być zakomunikowane na długo przed startem zamówień przedpremierowych – napisał Salazar Slytherin.

A ty uznałeś, że należy czekać aż do momentu, gdy zamówienia przedpremierowe zostaną złożone, by powiedzieć ludziom, że będzie zawartość ekskluzywna dla platformy? Zawartość, która nie została wspomniana w żadnej z dotychczasowych informacji o premierze? – napisał HeroKunning.

Przykro mi Hermiono, nie znam tego zaklęcia.

Może trzeba było się trochę więcej uczyć, Harry.

Nie, po prostu nie mam PlayStation! – napisał GurfMcBurf.

Aktualnie graczom nie pozostaje nic innego, jak tylko oczekiwać na rozwój sytuacji. Być może zawartość pojawi się z czasem również na innych platformach, choć możemy się domyślać, że niesmak pozostanie.

Do premiery Hogwarts Legacy zostało jeszcze sporo czasu – gra zadebiutuje 10 lutego 2023 roku. W czarodzieja lub czarodziejkę wcielimy się na PC, PS4, XONE, XSX/S, PS5 i Nintendo Switch (choć tutaj nie znamy dokładnej daty premiery)

  1. Te postaci z Harry’ego Pottera mogą pojawić się w Hogwarts Legacy