Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2018, 09:02

autor: Adrian Werner

Hitman Absolution i Hitman Blood Money trafią na Xboksa One i PS4?

Wszystko wskazuje na to, że na PlayStation 4 i Xboksa One zmierzają gry Hitman: Absolution oraz Hitman: Blood Money, czyli wcześniejsze odsłony popularnej skradankowej serii studia IO Interactive.

Starsze przygody Agenta 47 mogą pojawić się wkrótce na nowych platformach. - Hitman Absolution i Hitman Blood Money trafią na Xboksa One i PS4? - wiadomość - 2018-11-03
Starsze przygody Agenta 47 mogą pojawić się wkrótce na nowych platformach.

Fani Agenta 47 odliczają dni do premiery Hitmana 2. Wkrótce mogą także otrzymać okazję do przypomnienia sobie wcześniejszych odsłon cyklu, gdyż wiele wskazuje na to, że na PlayStation 4 i Xboksa One zmierzają gry Hitman: Absolution oraz Hitman: Blood Money.

Źródłem tych doniesień jest baza danych grupy PEGI. Oba tytuły zostały dodane w sierpniu, ale dopiero teraz zostały zauważone przez serwis Gematsu oraz fana o ksywce CaptSarge. Organizacje zajmujące się przydzielaniem kategorii wiekowych są od dawna doskonałym źródłem przecieków o niezapowiedzianych jeszcze oficjalnie projektach i najczęściej informacje te znajdują pokrycie w rzeczywistości.

Przypomnijmy, że Hitman: Blood Money zadebiutowało w 2006 roku na PC oraz konsolach PlayStation 2, Xbox oraz Xbox 360. Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i została uznana za powrót marki do formy po lekko rozczarowującej trzeciej części. Bardziej kontrowersyjnym tytułem okazało się Hitman: Absolution, które trafiło w 2012 roku na pecety, Xboksa 360 i PlayStation 3. Produkcja była krytykowana za mniejsze poziomy oraz położenie większego nacisku na czystą akcję niż we wcześniejszych odsłonach. Stała się jednak dużym przebojem kasowym, sprzedając się w ponad 3,6 mln egzemplarzy w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od premiery.

Obie gry są niedostępne na PlayStation 4. Natomiast użytkownicy Xboksa One mogą kupić i ograć wersje z Xboksa 360 dzięki wstecznej kompatybilności. Na razie nie wiemy, czy nowe wydania, o których mówi baza danych PEGI, będą zwykłymi konwersjami, czy też autorzy pójdą w kierunku remasterów.

Udostępnienie gier na nowe platformy ma sens tym bardziej, że w zeszłym roku rozeszły się drogi studia IO Interactive i firmy Square Enix. Nadchodzący Hitman 2 ukaże się pod szyldem Warner Bros. Interactive Entertainment i to przedsiębiorstwo figuruje również w bazie danych PEGI jako wydawca Hitman: Blood Money oraz Hitman: Absolution na PlayStation 4 i Xboksa One.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Recenzja gry Hitman: Rozgrzeszenie - Agent 47 nie powiedział ostatniego słowa
  3. Hitman: Krwawa Forsa - recenzja gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej