Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2012, 12:12

Hit-Monkey – twórcy Transformers: War For Cybertron tworzą grę o małpie-zabójcy

Mające na koncie Transformers: War For Cybertron studio High Moon zapowiedziało opartą na licencji Marvel Comics grę Hit-Monkey. Wcielimy się w niej w ubraną w garnitur małpę-zabójcę.

Twórcy Transformers: War For Cybertron pracują nad grą Hit-Monkey, opowiadającą o przygodach małpy-zabójcy - ilustracja #1

Znane głównie z Transformers: War For Cybertron studio High Moon ujawniło swój kolejny projekt. Okazała się nim gra akcji Hit-Monkey, w której wcielimy się w tytułową postać pochodzącą z komiksowego uniwersum firmy Marvel. Na razie brakuje jakichkolwiek konkretów na temat tej produkcji, poza datą premiery, którą zaplanowano na przyszły rok. Nie znamy nawet platform docelowych, choć sądząc po poprzednich grach studia możemy spodziewać się wersji na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Ruszyła już strona oficjalna, ale obecnie nie ma nie niej żadnych informacji.

Na konkrety nie będziemy musieli na szczęście czekać zbyt długo. Autorzy ujawnią je bowiem na imprezie Comic-Con, która zorganizowana zostanie w San Diego w dniach 12-15 lipca tego roku.

Warto przybliżyć komiksową historię tej postaci. Hit-Monkey to ubrana w skrojony na miarę garnitur małpa zabójca. Do niedawna żyła w spokoju wśród podobnych sobie zwierząt. Uległo to jednak zmianie, gdy jej klan natknął się na rannego ludzkiego zabójcę i postanowił ocalić mu życie. Pod ich opieką wyleczył on swoje rany i rozpoczął powolny powrót do dawnej formy. Nasz małpi bohater obserwował jego treningi, co pozwoliło mu nauczyć się wszystkich potrzebnych w tym fachu umiejętności. Niestety, ścigający zabójcę żołnierze w końcu go odnaleźli i pozbawili życia nie tylko jego, ale również prawie wszystkie opiekujące się nim małpy. Hit-Monkey postanowił się zemścić i tak rozpoczęły się jego przygody jako „zabójcy zabójców”.

Twórcy Transformers: War For Cybertron pracują nad grą Hit-Monkey, opowiadającą o przygodach małpy-zabójcy - ilustracja #2
Fragment okładki jednego z komiksów, w którym pojawił się Hit-Monkey.

Jak widać, postać ta powstała z mocnym przymrużeniem oka, więc możemy się spodziewać gry pełnej humoru. High Moon Studios to utalentowany zespół, który w Transformers: War For Cybertron pokazał, że wie jak tworzyć dobre produkcje oparte na cudzych markach. Warto więc wypatrywać kolejnych informacji na temat ich najnowszego projektu.

Po pokazaniu gry na tegorocznej edycji imprezy Comic-Con na pewno napiszemy więcej na temat Hit-Monkey.