Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2012, 11:23

autor: Hed

Pierwsze obrazki z Survarium - gry twórców S.T.A.L.K.E.R. 2

Studio Vostok Games pokazało pierwsze obrazki z Survarium. Byli twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a opowiedzieli tez o założeniach swojej nowej gry w drugim dzienniku deweloperskim.

Pierwsze obrazki z Survarium - gry twórców S.T.A.L.K.E.R. 2 - ilustracja #1
Vostok Games pokazało pierwsze obrazki z Survarium.

Pojawiły się pierwsze obrazki z Survarium, sieciowej strzelanki free-to-play tworzonej przez byłych twórców S.T.A.L.K.E.R. 2. Studio Vostok Games wypuściło też nowy dziennik deweloperski, w którym omówiło podstawowe założenia gry. Materiały pochodzące z bardzo wczesnej wersji produkcji prezentują jedną z wielu lokacji, Rudnya, składających się na duży świat gry, po którym będą podróżować bohaterzy walczący o przetrwanie.

Przedstawiciele Vostok Games zaznaczają, że obrazki, które widzicie poniżej i powyżej nie reprezentują jakości finalnej gry. Mimo tego, widoczki z Survarium już teraz prezentują się nieźle. Podobnie zresztą jak pozostałe elementy produkcji, czyli fabuła, klimat, postacie, system rozwoju, czy tryby rozgrywki, omówione w dzienniku deweloperskim. Zapowiada się ciekawa propozycja dla fanów postapokaliptycznych klimatów i walki o przetrwanie.

W Survarium przeniesiemy się do świata zniszczonego przez siły natury. Wcielimy się w ludzi, którzy przetrwali katastrofę ekologiczną i próbują przeżyć. Podczas zabawy będziemy wykonywać zlecenia, zdobywać pieniądze, zyskiwać reputację u różnych frakcji i rozwijać postać w jednej z kilku dyscyplin (od obsługi broni aż po wiedzę o otaczającym świecie). Nie zabraknie wielu rodzajów sprzętu, tajemniczych artefaktów i paru innych ciekawostek.

Producenci przybliżyli planowane tryby. W Team Combat Mode dwie drużyny będą walczyły o urządzenia ochronne. Zadanie ma polegać na odniesieniu ich do bazy przed upływem czasu, po którym rozpocznie się sztorm. Druga forma zabawy to rozgrywka kooperacyjna, składająca się z misji fabularnych. Rozegramy je ze znajomymi lub osobami z sieci. Ostatni tryb to Free Mode – tutaj każdy z graczy będzie działał na własną rękę.

Survarium to gra studia Vostok Games, założonego przez ludzi, którzy pracowali wcześniej nad S.T.A.L.K.E.R. 2. Druga odsłona słynnej serii została anulowana po problemach studia GSC Game World. Nowa strzelanka wyjdzie w 2013 roku i będzie dostępna w systemie free-to-play.

  1. Oficjalna strona Survarium