Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Przemysław Zamęcki 30 października 2015, 15:23

Hard West wstrzymuje ogień do 18 Listopada

CreativeForge Games i Gambitious Digital Entertainment przywiodą Hard West – mroczną lecz piękną turową grę taktyczną w klimacie “Weird West” do sprzedaży 18 listopada.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Hard West wstrzymuje ogień do 18 Listopada - ilustracja #1

Data premiery Hard West, wyczekiwanego przez graczy turowego, taktycznego Westernu pełnego rewolwerów i nadprzyrodzonych mocy, została przesunięta na 18 listopada, by dać developerom czas na dodatkowe szlify i ulepszenia.

Kacper Szymczak, Lead Designer gry, powiedział:

“Tworzenie gier to płynny proces, w którym jedna zmiana, pociąga za sobą kolejne. Chociaż niedawno ogłosiliśmy datę premiery, kilka ostatnich zmian zwróciło naszą uwagę na nowe możliwości wprowadzenia dalszych ulepszeń rozgrywki. Chociaż dodanie ich później w formie patcha byłoby łatwe, to wiemy, jakie wrażenie takie posunięcia robią na wszystkich graczach. Kiedy gra się ukaże, powinna być tak dobra, jak to tylko możliwe.

Rozmiar Hard West oraz zawarta w grze fabuła zaskoczy wiele osób. Jest złożona, a każdy wybór niesie za sobą konsekwencje. Ten dodatkowy czas pozwoli nam dopracować wszystko tak, aby gracze otrzymali to na co zasługują.”

W Hard West gracze wcielą się w nieumarłego Warrena, powracającego na ziemię, by wyrównać rachunki, oraz poznają plejadę barwnych postaci towarzyszących, których losy zawiodą je w najczarniejsze zakamarki ludzkiej duszy. Każdy krok naprzód to decyzja, a każda decyzja niesie ze sobą nieuniknione konsekwencje. W mrocznym świecie, gdzie Diabeł snuje swoje intrygi, a Śmierć jest nieodłącznym towarzyszem podróży, skutki podjętych wyborów na zawsze odmienią losy Warrena i każdego, kto się do niego zbliży.

Gracze rozegrają 40 misji pełnych bandytów, kultystów i kanibali. Wraz z rozwojem fabuły zgłębią tajemne plany starożytnych sił, a ich kroki odbiją się echem i przyniosą konsekwencje nawet w odległej przyszłości. Zbieranie pokerowych kart pozwoli nabyć potężne umiejętności, a arsenał obejmujący najśmielsze i najdziwniejsze dzieła rusznikarskie z epoki Dzikiego Zachodu umożliwi stawienie czoła niezliczonym taktycznym wyzwaniom i demonicznym przeciwnikom.

Hard West to druga gra warszawskiego studia CreativeForge Games. W produkcji uczestniczyli m. in. scenarzysta Haris Orkin („Company of Heroes 2”, „Dying Light”, seria „Call of Juarez”) oraz kompozytor Marcin Przybyłowicz („Wiedźmin 3: Dziki Gon”).

Oficjalna premiera Hard West w polskiej, kinowej, wersji językowej, odbędzie się 18. listopada.