Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2015, 19:22

autor: Ender

Halo 5: Guardians ozłocone

Microsoft ogłosił właśnie, że gra Halo 5: Guardians uzyskała złoty status - tym samym jej ostateczna wersja znalazła się w tłoczni i nic nie stoi na przeszkodzie, by zgodnie z planami produkcja trafiła do sprzedaży 27 października. Z tej okazji twórcy opublikowali również infografikę z szeregiem statystyk dotyczących tytułu.

Gra zadebiutuje w sklepach 27 października - Halo 5: Guardians ozłocone - wiadomość - 2015-10-07
Gra zadebiutuje w sklepach 27 października

Przedstawiciel studia 343 Industries, na oficjalnej stronie Halo 5: Guardians, ogłosił z dumą, ze tytułu uzyskał właśnie złoty status. Oznacza to, że do tłoczni trafiła ostateczna wersja gry, która pojawi się w sprzedaży 27 października. Twórca podziękował fanom za wsparcie w trakcie trzyletniego procesu deweloperskiego, a także zapowiedział, że producenci będą jeszcze przez długi czas wspierać tytuł nową zawartością oraz łatkami. Równocześnie przedstawił okolicznościową infografikę skupiającą się na atrakcjach, które zaoferuje graczom Halo 5.

Infografika podsumowuje najważniejsze aspekty nowej odsłony serii, które związane są przede wszystkim z jej popularnym trybem multiplayer. W dniu premiery zaoferuje on fanom 21 map (w tym wiele klasycznych plansz), a w ciągu kolejnych kilku miesięcy dołączyć ma do nich 18 kolejnych. Bawić będzie można się w kilku wariantach gry. Zupełnie nowym i największym z nich ma być Warzone, pozwalający na starcia dwóch 12-osobowych drużyn. Twórcy chwalą się również licznymi wizualnymi opcjami personalizującymi wygląd postaci i wyposażenie. Mowa tu o 30 rodzajach dostępnych pojazdów, 175 modelach pancerzy i hełmów, 53 rodzajach wizjerów, a także 218 emblematach dla naszego profilu.

Jeżeli chodzi o kampanię fabularną, autorzy zapowiadają rozgrywkę trwającą około 8-12 godzin i zamykającą się w obrębie 15 misji. W trakcie jej trwania możemy wcielić się w jedną z 8 postaci i pobawić się w sieciowym trybie kooperacji dla maksymalnie 4 graczy. Grafika przypomina również o zbliżającym się turnieju Halo World Championship, w którym pula nagród wyniesie 1 milion dolarów.

Fragment infografiki promującej Halo 5: Guardians - Halo 5: Guardians ozłocone - wiadomość - 2015-10-07
Fragment infografiki promującej Halo 5: Guardians

Halo 5: Guardians to piąta pełnoprawna odsłona serii futurystycznych FPS-ów Halo, zapoczątkowanej w 2001 roku przez studio Bungie Software. Za grę odpowiada zespół 343 Industries, który od kilku lat sprawuje pieczę nad cyklem. Początkowo zapowiadano, że produkcja trafi do graczy jeszcze w 2014 roku. Ostateczna premiera została wyznaczona na 27 października. Podobnie jak Halo 4 tytuł zostanie wydany w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona Halo 5: Guardians
  2. Zapowiedź Halo 5: Guardians – Master Chiefowi na ratunek