Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2015, 09:55

autor: Adrian Werner

Astroneer - zapowiedziano sandboks o odkrywaniu obcych planet

Zespół System Era Softworks zapowiedział grę Astroneer, czyli sandboksową zręcznościówkę, w której pokierujemy astronautą eksplorującym obce planety i budującym na nich bazy.

Zlokalizowane w Seattle niezależne studio System Era Softworks zapowiedziało swój pierwszy projekt. Okazała się nim traktująca o odkrywaniu obcych planet gra Astroneer, która powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Obecnie tytuł jest na zbyt wczesnym etapie produkcji, aby autorzy mogli podać jakąkolwiek, nawet przybliżoną datę premiery.

Akcja Astroneer toczyć się będzie w XXV wieku, w czasach gdy ludzkość dynamicznie rozszerza swoje strefy wpływów w galaktyce. Technologie umożliwiające szybkie i tanie podróże gwiezdne sprawiły, że sytuacja zaczęła przypominać czasy gorączki złota. Przedsiębiorczy odkrywcy na własną rękę udają się na granice zbadanej przestrzeni kosmicznej, ryzykując życiem w zamian za szansę na zdobycie fortuny.

Astroneer - zapowiedziano sandboksa o eksplorowaniu obcych planet - ilustracja #1

W grze wszystkie planety i księżyce generowane będą proceduralnie, a ich powierzchnia zbudowana ma być z voxeli. Kierowany przez nas astronauta wyposażony zostanie w narzędzia umożliwiające daleko idące kształtowanie otoczenia, co pozwoli mu np. kopać dziury w celu odkrywania surowców, artefaktów lub wraków statków.

Zgromadzone cenne przedmioty i surowce będziemy mogli sprzedać lub wykorzystać w systemie craftingu. Pozwoli on nie tylko na konstruowanie narzędzi i pojazdów, ale również na budowę baz, poczynając od prostych struktur stworzonych w celu jednorazowego odpoczynku, aż po mini miasteczka.

Wygenerowany proceduralnie świat ma mieć otwartą strukturę i pomiędzy obiektami niebieskimi podróżować będziemy za pomocą statków kosmicznych. Oczywiście, gracze otrzymają także możliwość modyfikowania i konstruowania tych jednostek. Większość czasu spędzimy jednak na powierzchniach planet i księżyców, gdzie poza eksploracją konieczne będzie odkrywanie sekretów wymarłych cywilizacji oraz radzenie sobie z licznymi zagrożeniami. Każdy odwiedzany świat ma posiadać inne warunki, wpływające m.in. na grawitację, rodzaj surowców czy napotykane niebezpieczeństwa.

Astroneer zaoferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i opcję rozgrywek wieloosobowych. Na razie jednak nie wiemy, ile osób będzie mogło bawić się na jednym serwerze.

  1. Astroneer – oficjalna strona gry
Astroneer - zapowiedziano sandboksa o eksplorowaniu obcych planet - ilustracja #2
Astroneer - zapowiedziano sandboksa o eksplorowaniu obcych planet - ilustracja #3
Astroneer - zapowiedziano sandboksa o eksplorowaniu obcych planet - ilustracja #4
Astroneer - zapowiedziano sandboksa o eksplorowaniu obcych planet - ilustracja #5