Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 października 2015, 09:59

The Walk, Intruz, Legend - weekendowe premiery filmowe

Na najbliższy weekend kinowy dystrybutorzy przygotowali ciekawy zestaw - efektowny i oparty na faktach The Walk Roberta Zemeckisa, nagrodzonego w Gdyni Intruza i gangsterski film Legend. Zapraszam!

The Walk. Sięgając chmur

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

To zdecydowanie największa premiera tego weekendu. Robert Zemeckis to hollywoodzki weteran, który takimi filmami jak Powrót do przyszłości, Forrest Gump czy Cast Away zaczarował miliony widzów. Trzy lata po premierze lekko inspirowanego faktami Lotu znów bierze na warsztat prawdziwą historię. Tym jednak razem wszystko, co obejrzymy w The Walk, wydarzyło się naprawdę. Francuski artysta Philippe Petit w 1974 roku postanowił przejść na linie, bez żadnych zabezpieczeń, między dwiema wieżami świeżo wybudowanego nowojorskiego World Trade Center. Niezwykłe wydarzenia zostały tu opowiedziane w technologii 3D, która – podobno – jest tutaj wykorzystana w najlepszy możliwy sposób i tylko dokłada się do magii widowiska. Świetny reżyser, świetna obsada, czy tu może się coś nie udać?

 1. Reżyseria: Robert Zemeckis
 2. Tytuł oryginalny: The Walk
 3. Grają: Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon

Intruz

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Oto film, który triumfował na tegorocznym gdyńskim festiwalu filmów fabularnych. Koprodukcja szwedzko-polska opowiadająca o niełatwym powrocie do szkoły. John popełnił zbrodnię, odsiedział swoje w poprawczaku i właśnie znowu pojawił się w swojej szkole, w swoim domu, w swojej lokalnej społeczności. Niegdysiejsi znajomi i bliscy jednak nie wybaczyli ani nie zapomnieli tego, co się stało. W opuszczonym nastolatku na nowo wzbiera agresja... Intruz zdobył nagrody za reżyserię, scenariusz i montaż – na pewno warto sprawdzić, dlaczego. Pamiętajcie jednak: pewni krytycy twierdzą, że jest to produkcja skierowana raczej do bardziej świadomego i wysmakowanego widza. Powolne tempo i ciężki klimat mogą niektórych po prostu odrzucić.

 1. Reżyseria: Magnus von Horn
 2. Tytuł oryginalny: The Here After
 3. Grają: Ulrik Munther, Mats Blomgren, Wiesław Komasa

Legend

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Trzecia premiera tego weekendu to drugi film oparty na faktach. Legend opowiada o braciach bliźniakach – Reggie'em i Ronnie'em, którzy w latach 60-tych stworzyli w Londynie prężnie działającą organizację przestępczą. Bracia Kray bezlitośnie wykorzystywali słabości swoich wrogów i wspięli się na sam szczyt, by odkryć, że trudno na nim pozostać. Wkradła się rywalizacja i pojawiły się różne wizje co do przyszłości „biznesu”, a w końcu drogi panów się rozeszły. Połączenie gangsterki i komedii to sprawdzony pomysł na hit. Za kamerą stoi twórca m.in. Godziny zemsty z Melem Gibsonem, a przed kamerą zobaczymy dwóch Tomów Hardych. Powinno być dobrze.

 1. Reżyseria: Brian Helgeland
 2. Grają: Tom Hardy, Emily Browning, David Thewlis

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Hotel Transylwania 2 (kontynuacja animowanego hitu o perypetiach wampira Draka i jego kompanów),
 2. Panna Julia (kostiumowy dramat z Jessiką Chastain i Colinem Farrelem),
 3. Performer (dynamiczna opowieść o szukającym własnych granic artyście z Arkadiuszem Jakubikiem i innymi rodzimymi gwiazdami przed kamerą),
 4. Obiecujący początek (francuski komediodramat o pewnej, której pojawienie się zmienia życie trzech mężczyzn).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.