Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2012, 15:44

Halo 4 z epizodycznym trybem kooperacji – nowe informacje o grze

Znamy szczegóły trybu multiplayer z gry Halo 4. Producenci z 343 Industries zamierzają rozwinąć tę część gry i wprowadzić kilka nowości. Jedną z nich będą misje kooperacyjne publikowane co tydzień za darmo.

Halo 4 z epizodycznym trybem kooperacji – nowe informacje o grze - ilustracja #1

W magazynie Game Informer pojawiły się nowe informacje na temat zabawy wieloosobowej w grze Halo 4 (przekazali je użytkownicy forum NeoGAF). Jak zwykle, będzie ona ważną częścią produkcji i zostanie podzielona na rozgrywkę kooperacyjną i współzawodnictwo. Multiplayer będzie sprytnie wpisany w kampanię solową o Master Chiefie – wcielimy się w nim w żołnierzy Spartan IV ze statku UNSC Infinity, których bohater nie raz spotka podczas swoich przygód.

Współzawodnictwo

Rozgrywka grupowa z Halo 4 zostanie podzielona na dwie wersje. Pierwsza z nich to typowe tryby współzawodnictwa, które zostaną potraktowane jako sesje treningowe żołnierzy na wspomnianym statku. Za zabijanie przeciwników i wygrywanie meczów odblokujemy ulepszenia oraz modyfikacje, zdobędziemy kolejne poziomy i zyskamy nowy sprzęt. Dwoma dodatkami do rozgrywki będą zrzuty broni podczas walki oraz medale przyznawane za różne czynności.

Oczywiście twórcy ze studia 343 Industries wymyślili nowy tryb rozgrywki – jest nim Regicide. W meczach tego typu osoba, która ma najwięcej punktów zostanie „królem”. Każdy frag zdobyty przez lidera zwiększa wartość punktów, jaką otrzyma gracz, któremu uda się go zabić. W Halo 4 nie zabraknie też nowych map – na razie wiemy o dwóch: Wraparound (elektrownia słoneczna rasy Forerunners) oraz Warehouse (trzypiętrowy ośrodek UNSC).

Kooperacja – Spartan Ops

Tryb kooperacji czeka więcej zmian. Ponownie będziemy mogli zagrać w czteroosobowej drużynie graczy. Tym razem jednak rozgrywka zostanie podzielona na cotygodniowe epizody zebrane w trybie Spartan Ops (skojarzenia z Spec Ops z Modern Warfare są jak najbardziej na miejscu).

Co siedem dni gracze będą mogli obejrzeć nowe przerywniki filmowe i podjąć misje składające się na kampanię, której długość będzie porównywalna z solowymi przygodami Master Chiefa. Wszystkie aktualizacje będę darmowe dla posiadaczy Halo 4. Warto dodać, że system rozwoju, pozwalający odblokować nowe elementy, będzie wspólny dla wszystkich trybów.

Halo 4 z epizodycznym trybem kooperacji – nowe informacje o grze - ilustracja #2

Fabuła

Tekst z Game Informer przyniósł też parę nowych informacji o rozgrywce solowej. Podobno centralnym motywem w grze będzie relacja między Master Chiefem a Cortaną, sztuczną inteligencją, która padnie ofiarą pewnej przypadłości, przypominającej ludzkie starzenie się. Autorzy chcą też skupić się na samym powrocie słynnego Spartana, przedstawiając nowe fakty na temat jego historii.

Na początku przygody Chief zmierzy się z rasą Covenant, ale gra szybko wprowadzi nowego, nieznanego wroga. Studio odpowiedzialne za Halo 4 obiecuje, że będzie on zupełnie inny od dotychczasowych przeciwników. Sama opowieść podejmie motyw Forerunners, tajemniczych obcych, którzy zbudowali tytułowe „obręcze” i sztuczne światy w obronie przed Flood. Cortana i Master Chief rozbiją się nawet na jednym z nich.

Gra Halo 4 zostanie wydana w tym roku na Xboksie 360. Produkcja jest tworzona przez studio 343 Industries, które debiutuje w tej roli. Poprzednie odsłony serii przygotowało Bungie.

  1. Oficjalna strona Halo 4