Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2022, 10:35

Nowe Half-Life i Portal, czyli co znajdziemy w plikach ostatniej gry Valve

Valve pracuje nad „wieloma interesującymi grami”, ale nad czym dokładnie? Odpowiedź mogły przynieść pliki ostatniego tytułu wydanego przez firmę.

To, że Valve pracuje nad nowymi grami, nie jest żadną tajemnicą – ledwie tydzień temu zapewniał o tym jeden z programistów firmy. Dodatkowym potwierdzeniem są informacje znalezione w plikach niedawno wydanego Aperture Desk Job, odnoszące się do czterech niezapowiedzianych projektów.

Half-Life i nie tylko

Uprzedzając wybuch entuzjazmu: nie, nie ma tu żadnej wzmianki na temat Half-Life’a 3, aczkolwiek i tak znalazło się coś dla miłośników tego kultowego cyklu. Jak donosi Tyler McViker (informator dobrze znany fanom Valve Software), chodzi o cztery tytuły pojawiające się w plotkach od dłuższego czasu.

  1. Dwa z tych projektów są bezpośrednio powiązane z serią Half-Life. Są to: kontynuacja ciepło przyjętego HL: Alyx oraz Project Citadel – kooperacyjne połączenie RTS-a i strzelanki, o którym ostatnio słyszeliśmy w zeszłym roku (oczywiście nieoficjalnie).
  2. Sądząc po informacjach z plików ADJ, prace nad Citadel zdają się być na zaawansowanym etapie. Nowe dane wskazują, że w grze znajdą się klasy, możliwość ulepszania broni i „botów”. Te ostatnie możemy wysyłać na pole bitwy, by towarzyszyły nam w walce, a ich zachowanie ma być uzależnione od „nastroju” i „pamięci”. McViker donosi też, że oprócz trybów wieloosobowych otrzymamy kampanię dla jednego gracza.
  3. Dataminerzy znaleźli też wzmianki na temat nowej gry z cyklu Portal, a konkretniej – o tytule odtwarzającym projekt porzucony jakiś czas temu.
  4. Ostatnia gra wymieniona w plikach Aperture Desk Job to konwersja Counter-Strike Global Offensive na silniku Source 2. Przesiadka na nowy engine miała nastąpić już jakiś czas temu, ale w 2020 roku pojawiły się pogłoski o anulowaniu projektu. Jednak rok później znaleziono poszlaki, mogące świadczyć o wznowieniu prac.

Należy pamiętać, że tego typu wzmianki w plikach gry nie są niczym zobowiązującym. Valve nie musi wydać żadnego z tych projektów i jak na razie nie wspomniało o nich słowem. Możemy tylko mieć nadzieję, że owe cztery tytuły znajdują się wśród „wielu interesujących gier” powstających w firmie Gabe’a Newella.