Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2023, 07:36

autor: Adrian Werner

Half-Life dostał wielką aktualizację na 25-lecie [Aktualizacja: weekendowy sukces]

Valve hucznie obchodzi 25. urodziny Half-Life. Grę można zdobyć za darmo na Steamie i otrzymała ona aktualizację z nową zawartością oraz wieloma ulepszeniami.

Źródło fot. Valve
i

Aktualizacja

Miniony weekend okazał się wyjątkowy dla orygilnego Half-Life’a. Rozdawnictwo i publikacja pokaźnego patcha zaowocowały dużym zainteresowaniem na Steam. W najgorętszym momencie w grze Valve bawiło się jednocześnie 33 471 osób, co jest absolutnym rekordem dla tej produkcji. Jednocześnie spośród 6 720 recenzji wystawionych w ostatnich 30 dniach aż 95% jest pozytywnych, co pokazuje, że mimo 25 lat na karku, kultowy FPS ciągle bawi graczy.

Oryginalna wiadomość (18 listopada)

Jutro kultowe Half-Life będzie obchodziło 25. urodziny. Z tej okazji studio Valve przygotowało dla graczy coś wyjątkowego. Do końca tego weekendu grę można zdobyć za darmo na Steamie. Otrzymała także dużą aktualizację, która oferuje wiele nowości.

 1. Dodano minikampanię Uplink, która wcześniej dołączana była do niektórego sprzętu i magazynów o grach.
 2. Zaimplementowano cztery nowe mapy multiplayer oraz trzy dodatkowe, które wcześniej były dostępne tylko w wydanym w 1999 roku Half-Life: Further Data.
 3. Gra otrzymała liczne ulepszenia technologiczne. Wreszcie dostała pełne wsparcie dla rozdzielczości szerokoekranowych. Dodano także opcję wyłączenia wygładzania tekstur oraz poprawiono oświetlenie. Ponadto elementy interfejsu teraz prawidłowo skalują się do wysokich rozdzielczości.
 4. Zaimplementowano pełną obsługę padów.
 5. Dodano wsparcie dla Steam Networking, ułatwiając znajdowanie chętnych do zabawy w multiplayerze.
 6. Gra została w pełni dostosowana do zabawy na Steam Decku.
 7. Przywrócono oryginalne intro i menu.
 8. Ivan i Proto-Barney, czyli postacie z pierwszych publicznie udostępnionych screenów z gry, trafiły do multiplayera jako dodatkowe skórki.
 9. Nie zabrakło także licznych poprawek błędów.

Valve przygotowało również trwający ponad godzinę film dokumentalny poświęcony tworzeniu gry, który możecie obejrzeć powyżej.

Warto na koniec dodać, że równocześnie na Steamie zorganizowano przecenę wszystkich innych odsłon marki wraz z dodatkami, dzięki czemu możecie tanio uzupełnić swoją kolekcję.

 1. Half-Life za darmo na Steamie
 2. Promocja serii Half-Life na Steamie

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej