Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2020, 11:04

autor: Adrian Werner

Half-Life: Alyx najpopularniejszą grą VR w historii Steam

Half-Life: Alyx ustanowiło nowy rekord aktywności dla gry VR na Steamie, osiągając wynik prawie pięciokrotnie wyższy od rezultatu dotychczasowego lidera w tej kategorii.

Half-Life: Alyx najpopularniejszą grą VR w historii Steam - ilustracja #1
Premiera Half-Life: Alyx przyćmiła wyniki wszystkich innych gier VR na Steamie.

W poniedziałek wieczorem zadebiutowała gra Half-Life: Alyx. Okazuje się, że produkcja z miejsca stała się największym przebojem VR w historii Steam. Gra ustanowiła rekord aktywności na poziomie 42 858 osób bawiących się jednocześnie. Dotychczasowym liderem w kategorii produkcji korzystających z wirtualnej rzeczywistości było Boneworks z wynikiem 8717 graczy równocześnie.

Biorąc pod uwagę fakt, że Half-Life: Alyx wymaga posiadania gogli VR, popularność gry jest imponująca. Większość graczy nie dysponuje takim sprzętem, więc nie jest specjalnym zaskoczeniem, że w dniu premiery streamy z tej produkcji śledziło ok. 300 tysięcy osób na platformie Twitch.

Na razie studio Valve nie zdradziło wyników sprzedaży Half-Life: Alyx. Według szacunków płatnej wersji Steam Spy grę posiada już 400 tys. osób. Pasuje to do wcześniejszych doniesień o 300 tys. pre-orderów.

  1. Half-Life: Alyx na Steamie
  2. Oficjalna strona gry