Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2015, 12:53

autor: Marcin "Sarge" Skierski

H1Z1 - wczesna wersja gry na 12-minutowym materiale wideo

W serwisie IGN pojawił się 12-minutowy film prezentujący rozgrywkę z nadchodzącej gry H1Z1 autorstwa Sony Online Entertainment. Ta survivalowa produkcja MMO zadebiutuje 15 stycznia bieżącego roku w ramach programu Steam Early Access.

Serwis IGN opublikował 12-minutowy fragment rozgrywki z bardzo wczesnej wersji oczekiwanej gry survivalowej H1Z1. Fakt, że jest to produkt daleki od ukończenia, należy zaznaczyć bardzo wyraźnie, bo mnóstwo elementów jeszcze nie funkcjonuje w nim jak należy, a oprawa graficzna do czasu oficjalnej premiery z pewnością ulegnie znacznej poprawie. W materiale wideo możemy zauważyć lewitujące samochody, znikające zwierzęta, teleportujące się zombiaki i wiele innych błędów charakterystycznych dla bardzo wczesnych wersji gier. Nie ulega wątpliwości, że do udostępnionego filmu trzeba podchodzić z dużym dystansem i zdawać sobie sprawę, że twórcy mają przed sobą jeszcze dużo pracy. Niewykluczone, że wczesna wersja H1Z1 debiutująca w przyszłym tygodniu na łamach Steam Early Access wcale nie będzie dużo bardziej dopracowana i dopiero wraz z upływem kolejnych miesięcy doczeka się poprawek.

Przypomnijmy, że H1Z1 zadebiutuje na Steamie dokładnie 15 stycznia bieżącego roku w ramach programu „Gry z wczesnym dostępem”. Płacąc 19,99 dolarów (w Europie prawdopodobnie 19,99 euro, czyli ok. 84 zł) pecetowcy wejdą w posiadanie nieukończonej wersji, która na przestrzeni kolejnych miesięcy i lat będzie usprawniana za sprawą aktualizacji. Twórcy uczciwie uprzedzają jednak, że osoby oczekujące od razu w pełni funkcjonalnego produktu powinny wstrzymać się z zakupem do czasu oficjalnej premiery lub chociaż do poprawienia najbardziej krytycznych błędów. Tych w najbliższym czasie z pewnością nie będzie brakować.

H1Z1 to survivalowa gra MMO zmierzająca na PC i PlayStation 4 - H1Z1 - wczesna wersja gry na 12-minutowym materiale wideo - wiadomość - 2015-01-08
H1Z1 to survivalowa gra MMO zmierzająca na PC i PlayStation 4

H1Z1 to kolejna sieciowa gra MMO w stylu popularnego DayZ. Gracze trafią do dużego, wirtualnego świata w realiach apokalipsy zombie. Ich głównym zadaniem będzie przetrwanie w tych trudnych warunkach z jednoczesną świadomością, że dookoła egzystują również inni użytkownicy.

W tego typu produkcjach historie tworzą się same i zależą tylko od graczy oraz ich stosunku do pozostałych uczestników zabawy. Jedni mogą być pomocni i wymieniać się zgromadzonymi zapasami, a drudzy równie dobrze bawią się w myśliwych polujących na innych użytkowników przy pomocy znajdowanych broni. H1Z1 to gra tworzona przez firmę Sony Online Entertainment z myślą o PC oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry H1Z1