Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2019, 09:03

autor: Serek

Gwint: Żelazna wola - pierwszy zwiastun nowego dodatku

Studio CD Projekt RED opublikowało pierwszy zwiastun dodatku Żelazna Wola do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej. Rozszerzenie zadebiutuje na początku października i wprowadzi 80 nowych kart.

Gwint wciąż rośnie w siłę. - Gwint: Żelazna wola - pierwszy zwiastun nowego dodatku - wiadomość - 2019-09-17
Gwint wciąż rośnie w siłę.

Studio CD Projekt RED zaprezentowało zwiastun nowego rozszerzenia do Gwinta: Wiedźmińskej gry karcianej. Dodatek nosi nazwę Iron Judgment (pol. Żelazna wola) i zadebiutuje 2 października bieżącego roku na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Już teraz można składać zamówienia przedpremierowe na Pakę przedsprzedażową Żelaznej Woli, w której skład wchodzi: 25 beczek Żelaznej woli Premium, plansza Okręt, animowany rewers oraz skórka króla Radowida jako Protektora Północy. Każda z beczek ma zawierać 5 kart Premium (z dodatku), w tym 4 co najmniej zwykłe i 1 co najmniej rzadką. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun dodatku.

A co wprowadzi darmowe rozszerzenie? Przede wszystkim 80 unikatowych kart, które zapewnią nowe możliwości taktyczne. Wśród nowych kartoników będzie 21 neutralnych, pozostałe natomiast będą stanowić wzmocnienia do wszystkich 6 dostępnych w grze talii. Ujawnione karty to między innymi Troll jaskiniowy czy Bracia Więksi. Dodatek skupi się na krwawej kampanii Radowida i umożliwi wzięcie udziału w bitwach znanych z książek oraz wrócić do motywów znanych z gier. W oficjalnym opisie rozszerzenia możemy przeczytać:

Północ rośnie w siłę, a Radowid powraca, by pokazać swoim wrogom prawdziwą sprawiedliwość - wymierzaną ogniem i mieczem. Możesz stanąć u jego boku lub sprzeciwić się królewskim nakazom, ale cokolwiek wybierzesz, weźmiesz udział w najbardziej zażartych bojach w historii Gwinta. Powróć na pole bitwy pod Brenną, poznaj tajemnice Salamandry lub dołącz do kompanii szlachetnych złoczyńców Gascona - w dodatku Gwint: Żelazna Wola nie zabraknie okazji do bitki.

Warto również wspomnieć, że Gwint: Wiedźmińska gra karciana 29 października będzie dostępny na urządzeniach z systemem iOS. Grę można zamówić (w ramach darmowej prerejestracji) w App Store już teraz. Wersji na Androida możemy spodziewać się pod koniec bieżącego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry