Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2021, 17:35

autor: AlexB

Gwint: Cena władzy - Pewnego razu na stosie; debiutuje nowy dodatek do karcianki CDPR

Dziś swój debiut zaliczyło Pewnego razu na stosie – pierwszy dodatek do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej wchodzący w skład zestawu Cena Władzy. Oferuje on między innymi 26 nowych kart.

W SKRÓCIE
  1. Pierwszy dodatek zestawu rozszerzeń Cena Władzy do gry Gwint jest już dostępny.
  2. Wprowadza on do tytułu 26 nowych kart.
  3. Można je zdobyć na kilka różnych sposobów.

Choć popularność Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej ciężko porównywać chociażby z Hearthstone'em, nie należy zapominać, że ma on całkiem sporą grupę fanów. Dlatego też studio CD Projekt RED nie ustaje w wysiłkach, by nadal rozwijać swoją darmową sieciową karciankę. Najnowszy efekt jego prac dziś miał swoją premierę. Mowa o Pewnego razu na stosie – pierwszym dodatku wchodzącym w skład zestawu rozszerzeń Cena Władzy.

Pewnego razu na stosie oferuje 26 nowych kart dla wszystkich frakcji. Ich pełen przegląd znajdziecie w tym miejscu. Pozwolą one nie tylko na wymyślanie nowych strategii, które będzie można zastosować podczas pojedynków, ale również wprowadzą graczy w wątek przewodni całego zestawu, jakim jest magia oraz to, jak różne frakcje jej poszukują, walczą nią lub ją wykorzystują.

Jak nietrudno się domyślić po samym tytule, omawiany dodatek skupia się przede wszystkim na tej bardziej ciemnej stronie czarów i osób się nimi posługujących w uniwersum Wiedźmina. Oto jego oficjalny opis:

Magia, jak każda moc, może być jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem. Jest bowiem niebezpieczna zarówno dla dzierżącego ją, jak i dla celu ataku. Wielu magów i czarodziejek znanych jest z siania wokół siebie nieskończonej destrukcji i cierpienia, ale jeszcze więcej z nich skończyło na stosach przygotowanych przez łowców wiedźm i przesądnych wieśniaków. Czy w świecie, w którym na każdym kroku czyhają prawdziwe potworności, jest coś bardziej skłonnego do zła niż ludzkie serce?

Karty wchodzące w skład dodatku Pewnego razu na stosie można zdobyć na kilka sposobów. Pierwszym jest nabycie przepustki sezonowej. Kosztuje ona 221,29 złotego i prócz dostępu do zawartości wszystkich trzech dodatków będących częścią zestawu Cena Władzy (drugi pojawi się w sierpniu, a trzeci w październiku) oferuje szereg bonusów w postaci chociażby ponad 20 specjalnych ozdób oraz wyjątkowej monety: Stos. Istnieją także opcje kupienia pakietu combo oraz oddzielnych zestawów kart dla poszczególnych frakcji. W końcu nic nie stoi także na przeszkodzie, by wytworzyć nowe karty z posiadanych fragmentów bądź znaleźć je w beczkach potężnych, frakcyjnych i neutralnych. Wszelkie dodatkowe szczegóły są dostępne tutaj.

Gwint: Cena władzy - Pewnego razu na stosie; debiutuje nowy dodatek do karcianki CDPR - ilustracja #1
Nowe karty czekają, by wejść do gry.

Przypominamy, że Gwint: Wiedźmińska gra karciana jest dostępny na PC oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Produkcja posiada pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Gwint