filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 września 2019, 11:55

Gwiazda trylogii Mumia chętnie wróciłaby do cyklu

Brendan Fraser, znany obecnie z roli Robotmana w serialu Doom Patrol, zdradził, że chętnie wróciłby do cyklu Mumia, którego niegdyś był gwiazdą. Ostatnio pojawił się w nim w 2008 roku.

Echa efektownej klapy, jaką dwa lata temu zaliczyła Mumia z Tomem Cruisem w roli głównej, jeszcze na dobre nie ucichły. Niska jakość produkcji Alexa Kurtzmana sprawiła, że trylogia o tym egipskim potworze zapoczątkowana w 1999 roku przez film Stephena Sommersa, choć niezbyt wierna oryginałowi, wciąż jest najlepszą próbą nawiązania do horroru Karla Freunda z Borisem Karloffem, czyli ikonicznym potworem Frankensteina, w roli tytułowej. Nic zatem dziwnego, że są osoby, które chętnie obejrzałyby czwartą część bądź bezpośredni remake tego cyklu. Jak się okazuje, do tej grupy należy Brendan Fraser, obecnie brylujący w serialu Doom Patrol jako Robotman. Ochoczo ponownie wcieliłby się on w Ricka O'Connella, który niegdyś uczynił go gwiazdą.

Fraser był gwiazdą trylogii Mumia. - Gwiazda trylogii Mumia chętnie wróciłaby do cyklu - wiadomość - 2019-09-11
Fraser był gwiazdą trylogii Mumia.

Oto dokładna odpowiedź Frasera na pytanie zadane podczas imprezy FAN EXPO Canada, czy chciałby wrócić do cyklu Mumia (via Comick Book):

Zdecydowanie! Muszę powiedzieć, że wiem, jak trudno jest nakręcić tego typu filmy. Zrobiłem to trzy razy i podstawowym elementem jest zabawa. Musisz pamiętać, żeby dobrze się bawić. Zatem jeśli ktoś wymyśli sposób, by znów podejść do tego w przyjemny sposób, to jestem na pokładzie.

Fraser bardzo ciepło wypowiedział się również o współpracy z Rachel Weisz, która w filmach Mumia oraz Mumia Powraca wcieliła się w Evelyn Carnahan, czyli ukochaną Ricka O'Connella. Ciężko jednak powiedzieć, czy laureatka Oscara zechciałaby pojawić się w czwartej części, gdyż jak być może pamiętacie, nie wystąpiła ona w Grobowcu Cesarza Smoka. Zastąpiła ją Maria Bello.

Oczywiście sama chęć Frasera na powrót do serii Mumia to nie wszystko. Chcieć musi tego również wytwórnia. Pytanie tylko, czy po klęsce sprzed dwóch lat Universal Pictures będzie chciało ponownie inwestować niemałe pieniądze w projekt, który nie ma gwarancji powodzenia? Odpowiedź przyniesie przyszłość.

Gwiazda trylogii Mumia chętnie wróciłaby do cyklu - ilustracja #2

Filmowa trylogia Mumia skupia się na przygodach Ricka O'Connella oraz Evelyn i Jonathana Carnahanów. W pierwszych dwóch częściach muszą się oni zmierzyć z przypadkowo przebudzonym przez nich, obłożonym klątwą kapłanem Ozyrysa o imieniu Imhotep, który został pochowany w zaginionym Mieście Umarłych – Hamunaptrze. Z kolei w trzeciej wyruszają do Chin, gdzie muszą stawić czoła wskrzeszonemu cesarzowi Hanowi i jego terakotowej armii. Prócz głównych odsłon seria doczekała się również spin-offów – cyklu Król Skorpion oraz serialu animowanego.

  1. Oficjalna strona wytwórni Universal

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej